Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor, bu sezon ilk kez 19 Eylül Stadyumu’nda antrenman yaptı. Dün gerçekleştirilen çalışmada Teknik Direktör Zafer Öztürk, yaklaşık 33 oyuncunun bulunduğu takımı 24 kişiye indirmek için bir eleme yaptı.

Düz koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman çift kale maç ile devam etti. Çift kale maç sırasında Öztürk, takımda eleme yaparak bazı oyuncuları gönderdi.

200 oyuncu katıldı
Orduspor futbolcu seçmelerine şimdiye kadar 200’e yakın sporcunun katıldığı belirtilirken, bundan sonra da seçmeler için oyuncuların geleceği bildirildi.

Eleme yapıldı
Geçen sezondan Oğuz Yılmaz ve Şirin Furkan Işık’ın yanı sıra U19 Takımı oyuncuları ile seçmelerde göze giren oyuncuların yer aldığı çift kale maçta oyuncular Zafer hocanın gözüne girebilmek için kıran kırana mücadele etti. Çift kale maçlar sonucunda tecrübeli çalıştırıcı, kararını vererek bazı oyuncularla yola devam etmeyeceğini dile getirdi. Orduspor, böylece 24 kişilik kamp kadrosuna indi.

“Beklentilerin üzerine çıkacağız”
Orduspor için fedakarlık yaptıklarını belirten Öztürk; “Sezona başlarken lisanslı profesyonel oyuncumuz kalmadı. Şuanda burada seçmelerden gelen 24 oyuncu ile birlikte, altyapı oyuncularımızla birlikte toplam 33 tane oyuncu var. Biz yepyeni Orduspor olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. Beklentilerin üzerinde bir takım yapmak istiyoruz. Yardımcı hocalarım Mucit Yamaner, Murat Aktaş ve kaleci antrenörümüz Musa Demir bana destek oluyorlar. Biz hiç para gözetmiyoruz. Hepimiz fedakarlık yaparak Orduspor’u nasıl BAL Ligi’nden yukarı nasıl taşırız diye mücadele veriyoruz. Burada yönetimin verdiği destekle önemli” dedi.

“En iyisini bulmak zorundayız”
Sporcuların maddi beklentisinin olmadığını aktaran tecrübeli antrenör; “Şuanda seçme yapmıyorum. Bir antrenörümüzün bu futbolcu sende iş yapar dediği oyuncuyu antrenmana alıp bakıyorum. Sporcunun en iyisini bulmak zorundayız. Çünkü Ünye ve Fatsa bizden çok üstün durumda. Biz Ordu olarak bir ilin takımıyız ama ekonomik olarak Ordu’nun gelmiş olduğu süreç belli. Ünye ve Fatsa, siyasi ve diğer anlamlarda destek alıyorlar. Onlara da başarılar diliyorum. Onlarda Ordu’nun takımı. Biz gençlerimiz ve maddi beklenti içinde olmayan sporcularla beraber Orduspor’un ismini, armasını yükseklere taşımaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“Birini geçmeliyiz”
Ünye 1957 Spor ve Fatsa Belediyespor’dan birini sıralamada geçmeleri gerektiğini anımsatan Öztürk; “Keşke iki tane takım olsaydı. Biri de Orduspor olsaydı. 3 takım içinde en zayıf olarak Orduspor gözükebilir. 2 takım olsaydı, en azından Play-Out oynama şansımız vardı. Ünye ve Fatsa şampiyonluğa takım yapıyor. Biz bu kısıtlı imkanlarla beraber en az bu takımlardan birisinin üzerinde ligi bitirmemiz lazım. 24 tane oyuncum geldi. Hiç birinin para beklentisi yok. Gelen oyuncuların hepsi armaya ve Orduspor’un geçmişteki başarısı için geldi. Biz varımızı yoğumuzu Orduspor için kullanacağız” şeklinde konuştu.

“10 bin kişiye oynarız”
Taraftarların başarılı olmaları halinde yanlarına olacaklarına inandığını kaydeden başarılı çalıştırıcı; “İki maç üst üste alırsak, burada 10 bin seyirciye oynayacağımıza inanıyorum. BAL Ligi’ne düşen Orduspor’u herkes merak ediyor. Ben bu seyircilerin tribünü dolduracağına inanıyorum. Onlara ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver