Orduspor.Net

3 sezonda 1 şampiyonluk, 2 kez de Play-Off!

ordulu-olmaktan-gurur-duyuyorum-orduspor-alper-durur

Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın başarılara ulaşmasında başrol oynayan eski Başantrenör Alper Durur, Ordu’ya basketbolu sevdirmesinin yanı sıra ilk kez Avrupa Kupalarına katılarak da Ordu’nun gururu oldu.

3 sezonda 1 şampiyonluk, 2 kez de Play-Off!

 Her platformda Ordulu olduğunu ve bundan gurur duyduğunu söyleyen Durur, 3 sezon başında kaldığı Orduspor Kadın Basketbol Takımı, kısa süre içinde Türkiye’nin en iyi 5 takımından birisi yapmayı başardı.

 3 sezonda büyük işler yaptı!

Alper Durur, 2012-2013 sezonunda Orduspor’un başına geçti. İddialı bir kadroyla mücadele ettiği ligde rakip tanımadı ve önce Play-Off’a kaldı ardından da adını 1.Lig’e yazdırdı. Ardından 1.Lig’de sezona geç başlayan Potanın Menekşeleri’nde Durur, pes etmedi ve yaptığı takviyelerle lige girdi. Herkesin düşer dediği Orduspor, Beşiktaş’ı yenerken, Galatasaray ve Fenerbahçe’ye ise kök söktürdü. Lig sonunda Play-Off kaldı ve tarihte ilk kez Orduspor Kadın Basketbol Takımı adını Avrupa Kupaları’na yazdırmış oldu. Orduspor’un başındaki 3. sezonunda daha zor günler yaşan tecrübeli antrenör, buna rağmen hem ligde hem de Avrupa Kupası’nda oynayan takımını motive etti. Avrupa’dan elense de, ligde yine Play-Off’a kalmayı başardı.

Küçük bütçe, büyük iş…

3 sezon boyunca düşük bütçelerle hareket eden ve oyuncuların parası ödenmemesine rağmen oyuncuları ikna eden Durur, büyük işler çıkarmayı başardı.

“Ordululuğumla gurur duyuyorum”

Ordulu olduğu için gurur duyduğunu söyleyen Durur, kendi memleketinin takımını çalıştırmanın da ayrı bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi. Orduspor’da çok güzel 3 yıl geçirdiğini kaydeden Durur, kendi memleketinin takımıyla başarılar kazandığı için mutlu olduğunu ifade etti.

 “Orduspor’a şans diledi”

Yeni sezon öncesinde Orduspor Kadın Basketbol Takımı’na başarılar dileyen Durur; “Umarım Orduspor Kadın Basketbol Takımı, 1.Lig’de kalır, umarım başarılı olurlar ve Ordu’yu en iyi şekilde temsil ederler. İyi niyet temennisinden başka bir şey diyemeyeceğim. Onlara canı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

 “Çok güzel anılarımız oldu”

Başarılı antrenör, Orduspor’da unutamayacağı anılarının olduğunu ve çok güzel günlerinin geçtiğini söyleyerek; “Çok güzel zamanlar geçirerek, çok güzel anılarımız kaldı ve dostluklarımız oldu. Çok iyi iş çıkardık. Dolu dolu 3 yıl geçirdim. Bütçelere baktığımızda ligin en başarılı takımdık. Büyük mutluluklar yaşadık. Bir arada olduk ve bunun karşılığını da aldık. Dostluklarım hala devam edecek. Ordu’dan güzel anılarla yaşadım. Bana bu güzel anılara yaşatanlara teşekkür ediyorum. Taraftarlara da sonsuz minnettarlığımı sunuyorum. Bizi hep desteklediler ve takım olmamızda çok büyük bir etken oldular. Artık yeni bir sayfa açtık ve bizde ekmek parası peşinde yeni hedeflerle yeni takımımızla iyi şeyler yapmak için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.