Kapanacak, kayyuma kalacak dedikodularıyla ilk devreyi tamamlayan Orduspor Kulübü’nde Yılmaz Keskin ve Eyüp Camcı’nın başkan adayı olması bir nebze de olsa camiada rahatlık yarattı.

3 Ocak 2017 Çarşamba günü olağanüstü kongreye gidecek olan Orduspor’da hareketlilik başladı. İki başkan adayı da yönetimlerini oluşturmak için girişimlerde bulundu. Mor Beyazlı ekibin yeniden ayağa kaldırabilmek için çalışmalara hız verildi.

“Elimizden geleni yapacağız”

Başkan adayı Yılmaz Keskin, işlerinin zor olmasına karşın Orduspor’u düzlüğe çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek; “Takımımız ligde kalsa da kalmasa da bir yapılandırmaya gideceğiz. Yüksek bir borcumuz var ancak bu borç yaklaşık 15 milyon ile bitecek. Ben Almanya’da iki oyuncu ile görüştüm. Kostovski ve Umut Sönmez’e 270 bin euro borç var ancak 20 bin euroya tamam dediler. Seçimden sonra resmi girişimlere başlayacağız. Almanya’da 20 sene kulüp yöneticiliği yaptım. Almanya’dan transfer çalışmalarımız var. Kulübün geleceğini parlak görüyorum ancak işimizin zor olduğunu biliyorum. Matematiksel olarak düşmedik ama düşsek bile Amatör’de yapılandırmaya giderek tekrar çıkabileceğimize inanıyorum.” dedi.

“Orduspor ölmedi”

Bir diğer başkan adayı Eyüp Camcı ise Orduspor’u batağa götürme planları olduğunu ileri sürerek; ” Biz aday olduk ama biliyoruz ki bu kulüp Eyüp Camcı’ya kalmadı. Orduspor ölmüş bitmiş diyorlar. Hayır ölmedi, hasta falan da değil. Sadece sahipsizlikten buraya geldi. Borcumuz var ancak söylenen rakamlar beyin bulandırma, kafa karıştırma. Orduspor’u batağa götürme planları. Kulübümüz belli bir miktarla borçlarını kapatıp ayağa kalkabilir. Kimse Orduspor’u bu durumdayken küçümsemeye kalkmasın. Seyirci potansiyeli yüksek olan bir takım. Bu durumda seyirci de üzüntülü. Biz aday çıktık ama birisi gelir der ki benim ekonomi gücüm var, benim yanımda olun derse kapı her zaman açık. Yönetimde oluruz ya da olmayız hep beraber destek oluruz. Şu an 3 Ocak’ta yapılacak kongrede adayım. Bu cesaret, yürek ve gönül işi. Taraftarlarımızdan ricam. İlk iç saha maçımızda Ünye karşısında tribünleri dolduralım.” ifadelerini kullandı.

Orduspor’da yapılacak olağanüstü kongrede çoğunluğa bakılmayacağı belirtilirken, Keskin ya da Camcı’dan birinin Mor Beyazlıların yeni başkanı olacağı bildirildi.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalma

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Cevap Ver