Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor’dan iyi bir bonservis bedeli karşılığında ayrılarak Spor Toto 3.Lig ekibi Utaş Uşakspor’a giden orta saha oyuncusu Özgen Erdem’in ardından diğer oyuncularda takımdan ayrılmak istediklerini Başkan Yaşar Pamuk ve yönetim kuruluna bildirdi. Ancak yüksek bonservis bedelleri oyuncuları zor durumda bırakıyor.

Yollarına profesyonel olarak devam etmek isteyen Ordusporlu futbolcular, kendilerine takım aramaya devam ederken, yönetime de ‘bizi artık bırakın’ dediği edinilen bilgiler arasında.

Kafaya koydular

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Orduspor’dan ayrılan ve yollarına başka takımlarda devam eden Emre Gemici ve Doğancan Aynacı’nın ardından takımda ayaklanma başlandı. Diğer oyuncularda ayrılmayı devre arasında kafaya koymuştu.

Özgen son perde oldu

Özgen Erdem’in 3.Lig ekibi Utaş Uşakspor ile iyi bir paraya anlaşmasının ardından 2 yıldır Orduspor’dan  doğru dürüst para alamayan futbolcular, takımdan ayrılmanın yollarını aramaya başladı.

Mertcan ve Asım’a izin yok

Özgen’in ardından kaleci Mert Can Elik ve stoper Asım Can Çaykıran ile Ordu Futbol Kulübü yakından ilgilenmeye başladı ve teklifte bulundu. Ancak Başkan Yaşar Pamuk ve yönetim kurulu, bu oyunculardan yüksek bonservis bedeli isteyince transfer işi gerçekleşmeden yattı.

Diğer oyuncular beklemede

Orduspor’da tüm oyuncular takım aramaya devam ediyor. Ancak takım bulan oyuncuların bonservis bedelinden dolayı gönderilmemesinden dolayı futbolcuların eli kolu bağlı. Futbol hayatları bitme noktasına gelen genç oyuncular, Orduspor yönetiminden kolaylık bekliyor.

Amatörde oynamak istemiyorlar

Ordusporlu çoğu futbolcu, yeni sezonda yoluna Mor Beyazlı ekipte devam etmemeye kararlı. Futbol hayatlarını profesyonel olarak sürdürmek isteyen bazı oyuncular, Orduspor’da kalmaları halinde futbolu noktalamayı düşünüyor.

Tüm takımlar transferlere hız verirken, Ordusporlu futbolcuların takımdan ayrılmak için tek umudu ise yapılacak seçimli olağanüstü kongrede başkanlığa yeni bir ismin gelmesi.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Cevap Ver