Orduspor.Net

Basketbol maçları Ordu’da

simay

Basketbol maçlarını Ordu yerine İstanbul’da oynamak isteyen Orduspor Kadın Basketbol Takımı’na beklenmedik haber geldi. Türkiye Basketbol Federasyonu, (TBF) Orduspor’un maçlarını Ordu’da oynamasına karar verdi. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş ise, kararın bir hafta önce alındığını ve Orduspor’un maçlarını Ordu’da oynayacağını söyledi.

2013-2014 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele edecek olan Orduspor Kadın Basketbol Takımı’na kötü haber TBF’den geldi. Mali durumlar yüzünden maçları İstanbul’da oynamak isteyen Orduspor Kulübü’nün isteği gerçekleşmedi ve müsabakaların Ordu’da oynanacağı bildirildi.

     “Maçları Ordu’da oynayacaklar”

TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, “Orduspor’un TBF’ye maçlarını 2013-2014 sezonunda İstanbul’da oynamak için bir başvurusu olmuştu ancak yönetim kurulunun aldığı karar göre maçların Ordu’da oynanması kararlaştırıldı. Zaten TBF olarak, kararı bir hafta önce Orduspor Kulübü’ne bildirmiştik” dedi.

Geçtiğimiz sezon sonunda TKBL’ye yükselen Orduspor, İstanbul’da yaşayan taraftarları ve ekonomik gerekçelerle maçlarını İstanbul’da oynamak üzere başvuru yapmıştı. Ancak TBF’nin başvuruyu reddetmesinden sonra Orduspor’un maçlarını Ordu’da oynaması kesinleşti.

     İstanbul lobisi başarısız oldu

Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın maçlarını Ordu yerine İstanbul’da oynatmak isteyen İstanbul lobisi de, maçların Ordu;’da oynanmasına karar verilince hedeflerine ulaşamadı ve Potanın Menekşeleri’ni ‘hep destek tam destek’ sloganıyla TKBL’ne çıkaran Orduspor taraftarının istediği oldu.

     Resmi açıklama bugün

Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın maçlarının Ordu’da oynanması kararı alınmasına rağmen Orduspor Kulübü’nün resmi açıklamayı bugün yapacağı öğrenildi. Mor Beyazlı Kulüp, bugün maçların Ordu’da oynayacağını duyuracak.

    Yönetim kaybetti taraftar kazandı

Orduspor Yönetimi, maçların mali olumsuzluk nedeniyle İstanbul’da oynanmasını isterken, Orduspor taraftarı ise, takımı kendilerinin lige çıkardıklarını belirterek maçalrın Ordu’da oynanmasını istemişti. Yönetim taraftar kapışmasında kazanan taraftar oldu.

   Orduspor Kulübünün açıklaması

Orduspor Kulübü ise maçların İstanbul’da oynanması ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti; “Ekim ayında başlayacak 2013-2014 sezonu için iç ve dış transfer çalışmalarına start veren Orduspor Kadın Basketbol Takımı’ndan, yeni sezonda Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyelerimiz Salih Ziya Cörüt ve Yener Korkmaz sorumlu olacaklar. Yeni sezonda karşılaşmalarını İstanbul’da oynayacak olan Orduspor Bayan Basketbol Takımımızın karşılaşmalarını oynayacağı salonlar daha sonra belirlenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Bu açıklamaya rağmen TBF, maçların İstanbul yerine Ordu’da oynanmasına karar verdi. Orduspro Kadın Basketbol Takımı, 2013-2014 sezonunda antrenmanları İstanbul’da yapacak. Maçları ise Ordu’da gerçekleştirecek.

  Kaynak: ORDU HAYAT

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.