Orduspor.Net

Bilal Türkgüler ile Röportaj

111

Orduspor taraftarının gönlünde ayrı bir yeri olan Bilal Türkgüler ile çok özel röportaj.

ORDUSPOR.NET : Orduspor’a gelişin hakkında kısa bir bilgi verir misin?
Bilal Türkgüler: Orduspor ile Ahmet Akcan döneminin devre arasında, Ahmet Akcan’ın beni araması sonrası Antalya’da görüşerek anlaşmıştım. Olay şöyle gelişmişti; Ben otele geldiğimde başkanımız otelde yoktu. Yöneticilerimizle Ertan Bakır ve Murat Gürsoy ile görüştük. Ama bir sonuç alamadık,  anlaşamadık. Artık otelden tam ayrılıyordum ki Ahmet hoca beni tutup dur başkan Nedim Türkmen geldi. Birde onunla görüş dedi. Başkanla görüşmem 1 dakika sürdü. Ben ne dersem tamam dedi.  Onun söylediklerini de ben kabul ettim. Bu sene ligde kalalım seneye Süper Lig’e çıkacağız Bilal demesini dün gibi hatırlıyorum. …Ve dediği gibi de oldu.
ORDUSPOR.NET: Sezon sonu maalesef Orduspor ile yolların ayrıldı. İlk bu haberi duyunca ne hissettin?
Bilal Türkgüler: Sözleşmem sona erdiği için böyle bir haber almadım. Tabiki yeni sözleşme olmayacağını bildiğim için çok üzüldüm diyebilirim. Bu da çok normal çünkü çok fazla forma şansı bulamadım. Bu da sizin takımdaki geleceğinizi etkiliyor.
ORDUSPOR.NET: Orduspor ve Ordu senin için ne ifade ediyor ?
Bilal Türkgüler: Orduspor’un bendeki yeri artık çok önemli. 26 yıllık bir hasrete son vermiş bir kadronun parçasıydım onun için mutluyum. Her zaman Orduspor’u takip ediyorum. Maçların sonucunu merakla bekliyorum. Denk geldiğim sürece maçları izlemeye çalışıyorum. Ordu şehri bence tam yaşanılcak bir yer. Şirin, ufak, güzel bir yer. Ben denizi çok sevdiğim için çok beğendim Ordu’yu. Bir buçuk sene yüzlerce kez sahilde oturmuşumdur. Çok güzel arkadaşlıklar, dostluklar edindim Ordu’da. Fırsat buldukça gideceğim ve çok sevdiğim bir şehir olarak hep gönlümde yer alıcaktır.
ORDUSPOR.NET: Orduspor Taraftarını nasıl buluyorsun?
Bilal Türkgüler: Orduspor taraftarı futbolu bilen sabırsız çok ateşli bir tarafrar topluluğu. Takımına futbolcusuna her zaman sahip çıkıyor. Ordu’da oynanan maçlarda bizim için hep itici güç olmuştur. Hakemi ve rakip takımı baskı altına alabilen taraftarımız var. Tam bir sene oldu ve ben Orduspor taraftarının önünde futbol oynamayı ve o ambiyansı çok özledim.
ORDUSPOR.NET: Play-Off maçları öncesi takımın hali nasıldı ?
Bilal Türkgüler: Play-Off maçları öncesi biraz baskı ve endişe hakimdi açıkçası. Çünkü bütün senenin emeği 2 maçta kaybedilebilirdi. İlk maça çok iyi hazırlandık ve çok güzel müthiş bir galibiyet aldıktan sonra tamamen şampiyonluk havasına girdik, daha çok inandık. G.Antep Bld. maçına daha rahat ve öz güvenli bir şekilde sahaya çıktık. Şampiyon olduk ! Ayrıca Orduspor taraftarlarını her zaman Play-Off’da oynadığımız Rize ve G.Antep Bld. maçları gibi olmasını desteklemesini isterım çok büyük bir çoşku vardı.
ORDUSPOR.NET: Nedim Türkmen’i nasıl buluyorsun?
Bilal Türkgüler: Sayın Nedim Türkmen başkan tanıdığım en iyi başkanlardan biri. Çok cesur ve samimi. Diğer başkanlara ulaşamazsınız ama Nedim Başkana istediğiniz zaman ulaşıp konuşabilir, dertleşebilirsiniz. Çok mütevazi. Orduspor’da büyük bir olayı gerçekleştirip Süper Lig’e çıkardı. Bunu hedefledi ve en kısa zamanda gerçekleştirdi. Şimdi daha büyük hedefleri var Süper Lig şampiyonluğu çok zor ama net söylüyorum, Nedim Türkmen dediyse Orduspor Süper Lig şampiyonu olur.
ORDUSPOR.NET : Orduspor’da iken takımda abilik görevi yapan oyuncu var mıydı ?
Bilal Türkgüler: Sezon başı Volkan Arslan, Ümit Bozkurt ve Kürşat Duymuş vardı. Devre arası Volkan Abi ve Ümit Abi ayrılınca takımda abilik görevini Kürşat abi üstlendi diyebilirim.
ORDUSPOR.NET: Orduspor’da iken en iyi anlaştığınız futbolcu?
Bilal Türkgüler: Ben herkesle çok iyi anlaşırım. Takımda da öyleydi herkesle aram iyiydi. İlk senemde Fatih Şen’le aram çok iyiydi. Hep beraber gezer dolaşırdık. Geçen seneden tüm arkadaşlarımı sayabilirim ama illa bir kişi dersenız Ahmet Güven derim.
ORDUSPOR.NET: Orduspor’da iken en sempatik futbolcu?
Bilal Türkgüler: Kesinlikle Jerry Akaminko. 🙂
ORDUSPOR.NET: Orduspor’da iken en sessiz sakin futbolcu?
Bilal Türkgüler: İrfan Başaran. 🙂
ORDUSPOR.NET: Örnek aldığın futbolcu?
Bilal Türkgüler: Zinedine Zidane ve Alex De Souza.
ORDUSPOR.NET: Orduspor formasıyla unutamadığın maç?
Bilal Türkgüler: Orduspor’da unutamadığım maç Ahmet Akcan döneminde içerde Ordu’da oynadığımız Antep Belediye maçı 2-1 kazanmıştık. O maç oynamıyordum. 0-1 geriye düşmüştük. Kale arkasında ısınırken Orduspor taraftarı Bilal Bilal Bilal diye bağırmıştı. Ve yaklaşık 10 Bin Kişi o an da gözlerimden yaşlar geldi. Ve 2 dakika sonra oyuna girmiştim. Orduspor taraftarı bağırmasa belki daha geç gircektim oyuna. Sonra kornerden 1-1 yaptık. Sonra ben de mükemmel bir asist yaptım. Ponomarev golü yaptı ve 2-1 kazandık. Bu maçı, hayatım boyunca o taraftarın 10 bin kişi ben oyuna gireyim diye bağırmasını hiç unutamam. Adem Türkmen bana takılır şakalaşırdı. Benimle paralar nereye gidiyor görüyoruz diyordu. Ben de abi 10 bin kişiye para mı yeter diyordum. Ama Orduspor taraftarı futbolcudan anlıyor. İlk kez onlara bu anı bana yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. Kendilerine bunu ben Manisa’ya gelip anlatsam kimse inanmazdı. Anlatmıştımda maçtan sonra ama işte insan kendisi anlatınca pek etkili olmuyor. Jerry Akaminko biliyosunuz. Manisa’yla anlaştı. Manisa’da beni tanıyanlara bu olayı anlatmış. Jerry bile etkilenmiş bu olayı her yerde anlatıyor. 🙂
ORDUSPOR.NET: Orduspor formasıyla unutamadığın gol?
Bilal Türkgüler: Akhisar Belediye’ye attığım gol Orduspor’da unutamadığım golüm. Ailem gelmişti. Kesin gol atmam lazım diyordum maçtan önce kendime. Çıktım, golümü attım ve kazandık. Devre arası Akhisar beni istedi ama ben ayrılmak istememiştim.
ORDUSPOR.NET: Orduspor taraftarına söylemek istediklerin?
Bilal Türkgüler: Orduspor taraftarı Süper Lig’i çok istedi ve haketti. Şimdi Süper Lig’de Orduspor. Her zaman her yerde destek vermeleri gerekiyor. İyi günde kötü günde. Takım uzun yıllar Süper Lig’de kalıcı olması için maddi manevi taraftara çok iş düşüyor. Onlar bu işin altından kalkabilecek güçte ve çoğunluktadır.
Herkese sevgilerimi yolluyorum. Orduspor Taraftarının yeri bende her zaman ayrıdır !
Orduspor.Net / Furkan Candan

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.