Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nda geçen sezon iyi işler yapan Tuba Kaya, yeni sezon öncesinde de umut dolu açıklamalarda bulundu. Kaya, geçen yıla göre bu sezona daha erken başladıklarını belirterek, çok çalışarak iyi yerlere gelmek istediklerini dile getirdi.

Orduspor için elinden gelenin en iyisin yapmaya devam edeceğini söyleyen Kaya, taraftarlardan da destek istedi.

“Hırslı ve motiveyiz”

Yeni sezon öncesinde daha hırslı olduklarını aktaran başarılı oyuncu; “Geçen sezona iyi bir şekilde başladık ve orta seviyede de bitirdik. Düşme kriterimizden kurtulmuştuk. Bu sene daha bir genç takımımız var. Daha hırslı ve motiveyiz. Yeni sezonda ligi daha iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Geçen yıl sezona çok geç başladık. Doğru düzgün bir antrenman düzeyimiz olmadı. Antrenman yapamayınca da, yüklenmeler sonrasında sakatlığımız çok oldu. Bu sene daha düzenli bir şekilde çalışıyoruz. Düzenli ve periyodik çalıştığımız içinde sakatlığımız olmayacak ve çok daha iyi yerlerde olacağız” dedi.

“Daha iyi motive olurum”

Orduspor’da 2’nci sezonunu geçirecek olmanın kendisi için avantaj olacağını savunan Kaya; “Geçen sezonda takımda olduğum için daha iyi motive olacağımı düşünüyorum. En azından Ordu’yu ve Orduspor’u tanıyoruz. Teknik ekibimiz aynı. Geçen yıl burada olmamız bize kolaylık getirecek. Takımım için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“Bize destek olsunlar”

Son olarak taraftarlardan destek beklediklerini altını çizen tecrübeli oyuncu; “Geçen sene futbola oranla bize daha az seyirci geliyordu. Bazı müsabakalarda çok az oluyordu. İnşallah bu sezon daha çok seyirci bizi destekler. Çünkü bu sene daha çok ihtiyacımız var. Geçen sezon futbolda bir şeyler kaybettik, en azından bu yıl basketbolda bir şeyler kazanmak için arkamızda olmalarını istiyoruz. Basketbolu ayakta tutmamız için taraftarımızın yanımızda olmaları gerekiyor. Taraftarlarımız müsabakalarımıza gelsinler, bizi desteklesinler, yanımızda olsunlar ve iyi bir yere gelmemiz konusunda bize destek olsunlar” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver