Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta son sırada bulunan Orduspor’da tecrübeli Teknik Direktör Şükrü Bekiroğlu, Sinopspor karşısında kaçırdıkları galibiyete üzüldüklerini belirtirken, tribünde gereksiz yere konuşan bazı kişilere ise sitem etti.

‘Tribünde konuşacaklarına, önce çocukların ceplerinde harçlığı var mı ona baksınlar’ diyen Bekiroğlu, 1.Amatör Küme’de de olsa altyapıdan çıkaracakları oyuncularla Orduspor’u yaşatmaya çalışacaklarını dile getirdi.

“Çocukların harçlığı yok”

Sinopspor’u yenebilecekken mağlup olduklarını aktaran tecrübeli çalıştırıcı; “Sinopspor karşısında güzel futbol oynadık. Çok sayıda pozisyona girdik. Ama atamayınca da kötü bir gol yedik uzatma dakikalarında.  İstediğimiz bir sonuç olmadı. Beraberlik çok önemli değil ama kazansaydık moral motivasyon olurdu. Gol atamadık. Tabi ki kazanmak çok isterdik ama olmadı. Burada daha önemli konular var. Çocukların okula gidip gelmeye dahi harçlığı yok. Oradan buradan alıp çocuklara harçlık veriyoruz. Çoğu zaman kendi cebimden veriyorum.” dedi.

“İşlerine baksınlar”

Bekiroğlu, Orduspor’un iyiliği için tribünde konuşmak yerine bazı kişilerin elini ayağını çekmesi gerektiğini savunarak; “Tribünde yönetici kılığındaki bazı kişiler dedikodu yapıyor. Bunlar kulağıma geliyor. O kişiler Orduspor’dan elini ayağını çekip kendi işlerine baksınlar. Bunların artık konuşmaya hakları yok. Yok o niye oynamadı, yok bunu niye oynatmadı. Orada konuşacaklarına, önce çocukların ceplerinde harçlığı var mı ona baksınlar. Böyle Ordusporluluk olmaz. Ben haddimi bilerek bu işi yapıyorum. Herkesten de aynı davranışı bekliyorum” diye konuştu.

“Amacımız Orduspor’u yaşatmak”

Zor şartlarda mücadele etmeye çalıştıklarını hatırlatan başarılı antrenör; “Bizim amacımız, 1.Amatör Küme’de de olsa Orduspor’u altyapıdan çıkaracağımız oyuncularla yaşatmak. Divandan sonra yeni bir kayyum atanacaktır. Ondan sonra yeni bir şekil alınacaktır. Sonrasında da Orduspor yeni bir yol çizecek. Futbolcunun kalktığı, yattığı yer belli değil. 3 aydır maaş almamışlar. Bu çocukların performansı bu kadar olacak. Bizde elimizden geldiğince takıma katkı sunmaya çalışıyoruz. Takımımızın kapasitesi belli. Her şey ortada. Bunlar üst düzey futbolcu değil. Ama üzerine koyan futbolcular oldu.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalma

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver