Tek Kelime ile Orduspor oynuyor ve kazanıyor. Puanları artık bir bir değil üç üç topluyor. Hafta içi önce evinde Manisaspor ardından ise deplasmanda Kahramanmaraşspor’u geçerek 3 gün ara ile toplamda 6 puan topladı. Ordu şehri, bu galibiyetler ile yeniden Süper lige dönüşün inancını taşımaya başladı. Bu galibiyetler 19 Eylül stadının yeniden dolmasını sağlayarak, taraftarın yeniden inancını ateşleyecektir.

Orduspor’un deplasmanda oynadığı Kahramanmaraşspor karşılaşmasını değerlendirecek olursak, Sağ kanatın ‘SOS’ verdiği ve etkisizliği herkes tarafından görülmüştür. İsimler üzerinde durarak futbolcuların psikolojilerini etkilemek istemiyorum Ancak gözle görülen birşey de var ki orta sahanın sağ kanat’ın ne bir olumlu pası nede ciddi manada takıma katkısı var. Sağ kanat oyunlarının biraz daha hırslı mücadele etmesi takıma büyük katkı sağlayacaktır.

Orduspor’un 5 karşılaşmadan gol attığı 4 karşılaşmanın tamamında paslar ya Sol kanattan yada orta sahadan aktarıldı. Takımda genel olarak Eren-Anıl-Lonita-Subasic çok iyi anlaşırken, son karşılaşmada Emre top kayıpları ve pas aktaramaması nedeni ile saç yoldurttu. Transfer yasağı nedeni ile devre arasında takviye yapmak imkansız ancak bu kanata mutlaka bir çözüm bulunmalı.

Sayın Erkan Sözeri, Orduspor ile ilk anlaşma yaptığında eleştirilmiş ancak oynattığı futbol kalitesi ile eleştirenleri fazlası ile utandırmıştır. Sayın Sözeri mutlaka sağ kanat için bir çözüm düşünüyordur. Forvet hattında ise sakatlığı nedeni ile bu hafta forma giyemeyen Subasic yerine oynayan Lonita, orta sahaya yardım etmek yerine sürekli top bekledi. Sonuç olarakta mücadelenin yoğun olduğu karşılaşmada çok az sayıda topla berabere kaldı. Lonita’nın takıma daha fazla katkı yapması gerekiyor. Bu küçük eksiklere rağmen takımın ligin en iyi takımları arasında yer alması, inananların başarabileceğini gösteriyor.

Peki Orduspor severler ne yapmalı. Maddi ve manevi emekler verilerek kurulan takımı hepimiz gördük. Bundan sonra ki süreçte bu takımın eğer böyle devam etmesini istiyorsak o zaman bilet alarak maçlara gitmeliyiz. Herkes bütçesine göre 1 kombine bilet almalı.

Sosyal paylaşım siteleri üzerinden takıma destek ve tebrik mesajı yayınlayan Başta Ordu Valisi Sayın Kenan Çiftçi ve Belediye Başkanı Sayın Seyit Torun’a örnek davranışlarından dolayı teşekkür ederim. Onlardan isteğim, Orduspor camiasına örnek olarak birer kombine bilet almaları ve çevresindeki Orduspor severlere de birer kombine bilet almaları için ricada bulunmalarıdır. Bu isteği Orduspor için yapacaklarından kimse bunu yanlış anlamaz. Orduspor kazanırsa, Ordu kazanacak, Ordu kazanırsa Ordu şehrini yönetenler bunu başarmış olacaklardır. Bu başarının içinde yer almak için artık Orduspor’a sahip çıkın.

Sezon başında Orduspor Başkanı Sayın Nedim Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri Vali Sayın Çiftçi ve Belediye Başkanı Sayın Torun’u ziyaret ederek destek istemişti. Bu çağrının üzerinden 2 ay geçti. Artık bu çağrıya kulak verme vaktinin geldiğine inanıyorum.Sahada oynayan 11 cesur yürek varken, tribünlerdeki 12.’lerin bu yüreklere inanıp sahiplenmesi herkesin boynunun borcudur.

Gün, Cesur yüreklere sahip çıkma günüdür.

Hanefi Ceylan – Ajansspor

Cevap Ver