Orduspor.Net

Destek olmayanın ahkam kesmeye hakkı yok

yasar-pamuk-orduspor

Orduspor Kulübü Başkanı Yaşar Pamuk, ellerinde sihirli değnek olmadığını belirterek, Orduspor Kulübü’nü yaşatmak için savaşmaya devam edeceklerini ancak Orduluların da destek olması gerektiğini dile getirdi.

Orduspor’u yaşatmak için mücadele verdiklerini aktaran Pamuk, taraftar desteği ile bugünlere geldiklerini ifade etti.

“Orduspor’u yaşatmak için yola çıktık”

Orduspor için 100 TL vermeyen insanın ahkam kesmeye hakkı olmadığını söyleyen Başkan Pamuk; “Orduspor’u yaşatmak için yola çıktık. Tüm Orduluları destek olmaya davet ettik. 25 bin Ordulunun Orduspor’a üye olmasını istedik. Elimizde sihirli değnek olmadığı için kendi başımıza yapamayacağımızı söyledik. Orduspor’a yıllık 100 TL verip üye olma noktasında sıkıntı var. Herkes Orduspor kurtulsun diyor ama nasıl kurtulacak? Orduspor’un elinde bir kuruş geliri yok. Verilen sözler vardı ama ciddi maddi destek görmedik. Orduspor’a herkesin destek olması gerektiği kanaatindeyim. hem futbol hem de basketbolun yaşaması için Orduluların destek olması lazım. Ordu’nun ve Orduspor’un adı yaşasın. Avrupa’da son 16’ya girmiş ve Süper Lig’de oynayan bir takım var. Bu kulübü yaşatmamız lazım. Benim vicdanım rahat. 100 TL vermeyip de bu takımın kurtulmasına destek olmayan insanların ahkam kesmeye de hakkı yok” dedi.

“Teknik ekip değişimi ile alakası yok”

Orduspor’un başarılı sonuçlar almasında teknik ekip değişikliğinden çok taraftar desteğinin etkili olduğunu aktaran Pamuk; “İstanbulspor’a yenilince seyirci desteğimiz azaldı. Taraftar desteğinin bu kadar düşeceğini düşünmüyorduk. Bu işi teknik heyet değişimine de bağlamamak lazım. Taraftarı tribüne çağırınca takımın havası değişti. Taraftar desteği hem futbolda hem de basketbolda bugünlere geldik” diye konuştu.

“Orduspor, gençlerle yola gidebilir”

Genç oyuncularla devam edilebileceğinin sinyallerini veren Başkan Pamuk; “Devre arasında bazı oyuncularla yola devam edeceğiz. Verimsiz olan oyuncularla ise yola devam etmeyeceğiz. Gençler ile tecrübeli oyuncuları bir arada oynatarak gençlerimizin gelişmesine katkıda bulunduk. Orduspor, şuan gençlerle yola gidebilir.

“Parasızlık nedeniyle oyuncu kaybetmedik”

Kamuoyunda çıkan haberlere karşı konuşan Pamuk; “Orduspor, hem futbolda hem de basketbolda parasızlık nedeniyle oyuncu kaybetmemiştir. Maddi sıkıntılar vardırama bundan dolayı oyuncu kaybetmedik. Basketbol takımımızdaki oyuncularımızın hepsine teklif var. Böyle bir şey olabilir mi? Bedel ödeyerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.