Orduspor.Net

Erkan Sözeri taraftara mesaj gönderdi

erkansozeri

Orduspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Hakan Coşkun’un sorularını yanıtladı.
İşte o röpartaj:

 

Hakan Coşkun: Erkan hocam kampı değerlendirebilir misiniz?
Erkan Sözeri: Birliktelik anlamında, fiziksel ve mental anlamda iyi bir kamp dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Özellikle yeni takım olduğumuzdan dolayı biraz birlikteliğe ağırlık veriyoruz açık konuşmak gerekirse. Aldığımız oyuncuları daha önceki geçmişlerini bilerek kadromuza kattık. Oynayan oyuncular, daha önce birbirleriyle beraber oynamış oyuncular olması da bizim için büyük bir avantaj. Şu anda güzel bir aile görüntüsü verdiğimizi düşünüyorum. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz diyebilirim.

 

Hakan Coşkun: Hocam bu seneki hedeflerinizde bahsedebilir misiniz?
Erkan Sözeri: Geçen seneden zaten iki tane futbolcumuz var Anıl ve Ferhat Öztorun. Onların dışında yeni bir takım kuruyoruz. Ama sonuç olarak Orduspor bir marka olduğu için hedefi her zaman üst sıralardır. Bizlerde bunun için çalışmalarımızı, oyuncu seçimlerimizi özveriyle yapıyoruz. Hiçbir zaman hayatımızda hedefsiz olmadık. Biz Ordu şehrinin de bizlerden beklentilerinin bilincindeyiz. Oyuncularımızda bu beklentilerin farkında. Dolayısıyla bu hedefi biz daha söylerken zaten kendilerinin koyduklarını görüyoruz, hem antrenman performansıyla hem de mental performansıyla. Güzel bir takım oluşturduğumuzu inanıyoruz. 2-3 tane daha eksik bölgelere oyuncu transferi yaptığımız takdirde hedefe oynayan bir Orduspor olacağı inancındayız.

 

Hakan Coşkun: Peki hocam taraftarlara neler söylemek istersiniz?
Erkan Sözeri: Taraftarlara her fırsatta söylediğimiz gibi; yeni bir takım oluşturduk, ön yargılı olmasınlar diyoruz. Çünkü Orduspor bir marka olduğu için bugün Orduspor A-2 takımıyla da sahaya çıksa arkasında taraftar gücü olan bir takım. A-2 takımıyla da olsa deplasman atmosferi yaratan bir şehir. O yüzden de biz taraftar gücümüzü yanımızda, arkamızda hissetmek istiyoruz. Bu gücü hissedersek hem oyuncu olarak hem teknik ekip olara çok daha iyi mesafe kat edeceğimizi düşünüyoruz. Sadece biraz sabır gerekiyor. Sabır derken yeni bir takım oluşturduğumuz için inişli – çıkışlı grafiğimiz illaki olacaktır. Hassas ta bir takım kurduk açıkcası, kırılgan bir takım, çünkü karakter yapısı olarak hem futbola aç oyuncular hem de hedefe giden oyuncuları seçtik. Bu hedefe giden yolda yanımızda olurlarsa, eleştirileri de yıkıcı değil yapıcı olursa, daha iyi sonuçlar alırız onları daha çok memnun etmiş oluruz.

 

Hakan Coşkun:  Hocam sayın başkan Nedim Türkmen, Orduspor’u Türkiye’de iyi bir vizyon, iyi bir marka haline getirdi. Bundan sonra Orduspor taraftarları bu markanın devamını getirebilmek için neler yapmalı sizce?
Erkan Sözeri: Az önce dediğim gibi tribünleri doldurmalı. Mor Menekşeler Türkiye’de çok iyi bir sempati topladı. Hala daha o sempati devam ediyor. Tribünleri mor menekşe rengine büründürerek güzel bir atmosfer ile Orduspor’u ve Orduspor markasını yukarıya taşımakta en önemli görev de taraftarlarımıza ve camiaya düşüyor. Onlar ne kadar inanırlarsa, sahiplenirlerse bize çok daha iyi bir itici güç olur diye düşünüyorum.

 

Hakan Coşkun:  Hocam vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
Erkan Sözeri: Ajansspor’a ve size başarılarınızın devamını dilerim.

Röportaj Ajansspordan alınmıştır.

One Comment

  1. admin

    04 Ağustos 2013 at 19:43

    Taraftar üzerine düşeni yapacak.Ya siz!

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.