Orduspor Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Hakan Yiğit, dar rotasyon, sakatlık ve yorgunluklardan dolayı Play-Off için çok umutlu konuşamadığını söyleyerek, her şeye rağmen Play-Off’u sonuna kadar kovalayacaklarını dile getirdi.

Şuan ki hedef maçlarının Mersin Kurtuluşspor müsabakası olduğunu belirten Yiğit, iç sahadaki maçları kazanmalarını durumunda Play-Off’a kalabileceklerini ifade etti.

“Sonunu getirdik”

Zorlanmalarına rağmen güzel bir galibiyet aldıklarının altını çizen başarılı antrenör; “Anadolu Üniversitesi maçı biraz zor oldu. Eyfel’in olmaması bizi sıkıntıya soktu. Sena geldi ama ilk kez oynadığı için az süre verdim. Biraz kısa bir takımla oynadık. Zorlandık. Rakibin sıralamadaki pozisyonundan dolayı oyuncularımız rahat başladı. Sıkıntılı başladık ama neyse ki maçın sonunu getirdik ve kazanmasını bildik” dedi.

“Orman, hedef maçımız değil”

Orman Gençlik maçından çok Mersin Kurtuluşspor  karşılaşmasını düşündüklerini söyleyen Yiğit; “Önümüzde Orman Gençlik maçı var. Rakibin gücü ortada. Bu maçta çok fazla yorulmamamız lazım. Hafta sonu oynayacağımız Mersin Kurtuluşspor maçına az sakatla ve çok yorulmadan gitmemiz lazım. Hedef maçımız Kurtuluş maçı. Elimizden geleni yapıp, hafta sonundaki maça odaklanmamız lazım. Orman Gençlik maçı bizim hedef maçlarımızdan biri değil. Sena’yı getirebilirsek, daha fazla süre verip, takıma alışmasını sağlayacağız” diye konuştu.

“3 maç fazla”

Eyfel’in aldığı cezayı da değerlendiren tecrübeli coach; “Eyfel’in aldığı ceza rakip oyuncunun etkisinden dolayı. Orada ona yapılan bir sert müdahale vardı. Düdük gelmeyince sert bir müdahale yapmıştı. 3 maç ceza aldı. Ama bana göre 3 maç da fazla. Eyfel, Mersin Kurtuluş maçından sonra dönebilecek” şeklinde konuştu.

“Evimizde kazanırsak yarışa devam ederiz”

Play-Off için çok umutlu olmamasına rağmen şanslarını zorlayacaklarını aktaran Yiğit; “Biz çok eksildik. Düzenli antrenman yapamıyoruz. Genç oyuncularımız lise maçlarından dolayı gelmiyorlar. Sakatlık, yorgunlukla birlikte bizim için lig gittikçe zorlaşıyor. Matematiksel olarak Play-Off şansımız var. Play-Off’taki rakiplerle hep kendi evimizde oynayacağız. Urla, Elazığ, Mersin Üniversitesi takımlarını evimizde yenersek, yarışa devam edebiliriz. Mersin Kurtuluş maçını evimizde yenmemiz lazım. Yeni geldik. Bugün idman yapıp, yarın idman yapıp maça çıkacağız. Bu tempo bizi yoruyor. Sürekli aynı oyuncularla oynadığımız için maç temposu bizim kondisyonumuzu da düşürüyor. Ufak tefek sakatlıklarda devam ediyor. Play-Off için çok umutlu konuşamıyorum. Oyuncularımızı dinlendirecek zamanımız olursa biraz daha umutlu konuşacağım. Ama yine de çıkıp maçlarımızı oynayacağız. Elimizden geleni yapacağız. Arada 2 galibiyet var. Sonuna kadar kovalayacağız” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver