Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın tecrübeli Başantrenörü Hakan Yiğit, transferde artık sona geldiklerini ve acele etmediklerini belirterek, bu konuda ince eleyip sık dokuduklarını dile getirdi.

Olena Stashchuk’un alternatifi olarak Galatasaray’dan 5 numaraya genç oyuncu alacaklarını söyleyerek, 8 Ağustos’ta da sezonu açacaklarını ifade etti.

“Galatasaray’dan oyuncu alacağız”
İyi bir kadro oluşturmaya çalıştıklarını aktaran tecrübeli çalıştırıcı; “Sağlam bir transfer yapma planlarımız var. Görüşmelerimiz tüm hızıyla sürüyor. 5 numaraya Olena Stashchuk’a yedek olarak Galatasaray’dan yedek genç bir oyuncu alacağız. Bu takımla da görüşmelerimiz sürüyor. 12 kişilik bir kadro yapacağız. Şuan bekliyoruz. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda hareket ediyoruz. İnşallah yeni sezon iyi bir kadroyla gireceğiz” dedi.

“9 oyuncuyla anlaştık”
Genç oyuncularla da anlaştıklarını ve şuan toplam 9 oyuncuları olduğunu kaydeden Yiğit, “Şuana kadar 4’ü dış 1’i iç olmak üzere 5 yerli oyuncuyla anlaştık. Bir de yabancı oyuncuyla anlaştık. Toplamda 6 oyuncuyla anlaşmaya vardık. Geçen sezonki genç oyuncularımızı da sayarsak, 9 oyuncumuz var. Dış transferde Hatice Damla Üredi, Merve Usal, Gülay Gül’ü aldık. Melis Eren ile anlaştık ama imza atmadık. Yakında onunla da imzalarız. Ayrıca yabancı oyuncu olarak da bu ligi iyi bilen Olena Stashchuk ile sözleşme imzaladık. İç transferde Şebnem Özçelik ile yola devam kararım aldık. Büyük ihtimalle geçen yılki genç oyuncularımız Naile Arslan, Burçak Meriç ve İzel Okur yeni sezonda bizde olacak. Ama yine de bekliyoruz. Garanti olsun. Üniversiteye yerleşmelerinde bir sıkıntı olmazsa yine bizimle olacaklar. Biz onlar takımda kalacakmış gibi hareket ediyoruz. Onları da takım kadrosunda sayıyoruz” diye konuştu.

Transferde ince eleyip sık dokuduklarının altını çizen başarılı coach, takım sayısı azalıp düşme sayısı azalmadığı için bu sene daha çetin bir lig beklediklerini dile getirdi.

8 Ağustos’ta sezon açılıyor
22 Eylül’de Türkiye Kupası müsabakalarının oynanacağını söyleyen Yiğit, 8 Ağustos tarihinde yeni transferlerle birlikte tüm takım olarak Ordu’da bir araya geleceklerini ve sezonu açacaklarını ifade etti.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver