Orduspor.Net

Gidiyoruz arkadaşlar!

levent-deringol-orduspor-basketbol

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bir türlü istediği çıkışı yakalayamayan Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nda, Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında aldığı farkı yenilgi sonrasında moraller bozuk. Potanın Menekşeleri, kaybettiği oyuncuların yerini dolduramayınca mağlubiyetler de kaçınılmaz oldu.

Ligde bu sezon hiç iki maç üst üste kazanamayan Orduspor’da, Mersin yenilgisinin yankıları sürüyor. Rakibi karşısında çok kötü oynayan Potanın Menekşeleri’nde Başantrenör Levent Deringöl, kötü gidişe dur demenin yollarını arıyor.

“Takıma sahip çıkılması lazım”

Yönetim ve halkın takıma sahip çıkması gerektiğini savunan Başantrenör Levent Deringöl, ” Orduspor çok zor bir dönemeçten geçiyor. Şimdi oyuncular gidiyor. Bu ay sonunda da Jelena Milovanovic gidiyor. Onun da yerine oyuncu alacağız. Daha toparlar mıyız, toparlayamaz mıyız bilmiyorum ama sadece bizlik bir iş değil. Yönetimin, halkın takıma sahip çıkması gerekiyor. Gidiyoruz arkadaşlar” dedi.

“Tek çaremiz yeni oyuncular almak”

Deringöl, giden oyunculardan sonra takımın kimyasının bozulduğunu kaydederek; “En iyi oyuncularımızı kaybettikten sonra takım kurgumuz ve kimyamız bozuldu. Özellikle kritik haftalara girdiğimiz bu dönemde sahamızda kaybetmek bizi çok üzdü. Maalesef böyle bir sonuç kaçınılmaz oldu. Yapacak hiç bir şeyimiz de yoktu. Bundan sonra tek çaremiz yeni oyuncular alıp takıma yeni bir kimya oluşturmak. Bunu ne zaman yaparız onu da bilmiyorum ama takımın yeni oyunculara ihtiyacı olduğu ortada. Rakiplerimiz güçlenirken, Orduspor kan kaybediyor. Maalesef bunun önüne geçemiyoruz. En kritik haftalarda kazanmamız lazım ama biz önce oyuncularımızı, ardından maçları kaybediyoruz, bu çok üzücü” dedi.

Deringöl, Botaş deplasmanında ellerinden geleni yaparak galip gelmek istediklerini belirterek, bir an önce peş peşe maçlar kazanıp ligde kalmayı garantilemeyi amaçladıklarını ifade etti.

Orduspor, 26 Aralık Cumartesi günü 14:00’da Botaş ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Ordu Hayat

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.