Orduspor Teknik Direktörü Hüseyin Köse, ligde kalmak için şanslarının olduğunu ancak çok da fazla hayal kurmaya gerek olmadığını belirterek, gelecek sezon iyi bir kadro kurarak iyi işler yapmak istediklerini dile getirdi.
Köse, gelecek sezonu işaret etti:
Çarşambaspor maçında 3 puan almalarının önemli olduğunu ancak sadece bir galibiyet aldıklarını hatırlatan Köse, Çarşambaspor galibiyetinin anlam kazanması için Sivas Demirspor müsabakasını da kazanmayı amaçladıklarını ifade etti.
“Önemliydi”
Çarşambaspor’u taraftarlarının önünde yenmenin önemli ve anlamlı olduğunu aktaran başarılı teknik adam; “Çarşambaspor galibiyeti bizim için çok sevindirici oldu. Buradaki halkı sevindirebildiysek ne mutlu bize. Bu hafta oynanan maç bölüm bölüm fena değildi. Ama bir bölümünde çok fazlasıyla ezildiğimiz ve geride kaldığımız bir dönem oldu. O süreçte gol yememiş olmak müsabakanın son dakikalarına tutunmamamız anlamına geldi. Son bölümde rakibin kırmızı kart görmesiyle istediğimiz oldu. 273 gündür kazanamayan Orduspor’un kazanabildiğini görmek çok güzel. Bizim için çok önemli oldu” dedi.
“Önümüzdeki seneyi planlıyoruz”
Asıl düşüncelerinin gelecek sezonun planlanmasını yapmak olduğunu kaydeden Köse; “Burada bir tane galibiyet alınmasıyla her şeyin bittiği anlamı ortaya çıkmıyor. Geldiğim günde de dediğim gibi, biz burada aslında önümüzdeki senenin planlaması için bulunuyoruz. Orduspor’un önümüzdeki seneyle alakalı bir alt ligden başlayabileceğiyle ilgili bir kanaat var. Gelecek sezon iyi bir oyuncu kadrosuyla efsane Orduspor’un istediği ve beklediği yere gelmesiyle ilgili hamle yapacağız” diye konuştu.
“Sivas’ı da yenmek istiyoruz”
Sivas Demirspor maçının oynayacakları diğer 10 müsabakadan sadece biri olduğuna dikkat çeken başarılı çalıştırıcı; “10 tane müsabakanın hepsine talibiz. Bundan sonra bizim kaybedecek bir şeyimiz olmadığı için çok fazla konuşmaya da gerek yok. Çarşambaspor karşılaşmasını nasıl kazanmak istiyoruz dediysek, Sivas Demirspor maçını da kazanmak istiyoruz. Ama oyun olarak bu müsabakada biraz daha kazanmaya yönelik oyuncu seçimi ve oyun sistemiyle alakalı bir beklentimiz olacak. Kazanmak istiyoruz. Sivas Demirspor ile Çarşambaspor ya da Fatsa Belediyespor arasında bir fark yok. Sivas Demirspor maçı da herhangi karşılaşmalardan bir tanesi. 10 tane maçtan birisi. Sonuçta Sivas Demirspor’u yenersek de 3 puan alıyoruz, Fatsa Belediyespor’u da. Onun için çok da önemli değil. Her müsabakayı kazanmak istiyoruz. Sivas Demirspor maçını kazanamazsak, Çarşambaspor karşılaşmasının çok fazla önemi olmaz” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalma

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Cevap Ver