Orduspor.Net

Herkesi başkanlığa davet ediyorum

yasar-pamuk-orduspor

Orduspor Kulübü Başkanı Yaşar Pamuk, 4 Haziran’da çoğunluğun bulanamadığı için yapılamayan kongre sonrasında açıklamalarda bulundu. Eski Başkan Nedim Türkmen’in anonim şirketi şartını da değerlendiren Pamuk, gündemlerinde anonim şirketi olmadığını söyleyerek; ‘şartsız gelsinler ve planlarını açıklasınlar’ dedi.

Orduspor’un yaşaması için mücadele devam edeceklerinin altını çizen Pamuk, herkesi başkan olmaya ve yönetime girmeye davet ettiğini dile getirdi.

“Piyasaya borcumuz yok”

Kalan oyunculardan bazılarının transferle kulübe katkı sağlayabileceğini söyleyen Başkan Pamuk; “Orduspor’da bugüne kadar bir mücadele verildi. 4 Temmuz’da Orduspor’un borcu neyse bugün artmadı. Biz borçları azaltmak için uğraştık. Bazılarını da ödedik. Kulüp çalışanlarına ve futbolculara borcumuz var. Ancak piyasaya borcumuz yok. Yaptığımız transferlerin bazıları ayrılsa da, kalan oyunculardan bazıları transfer olarak gelir sağlayabilirler. Eğer futbolcuların satılmasını istemiyorsan, destek ol” dedi.

“Orduspor’un, silinip atılması doğru değil”

Orduspor’un yaşaması için fedakarlık yapmaya devam edeceğini aktaran Pamuk; “Orduspor Kulübü, sportif ve ekonomik olara zor günler geçiriyor. Bunların nasıl düzeleceği konusunda Ordu’yu yönetenler, sivil toplum örgütleri, iş adamları, Başbakan Yardımcımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valimiz, vekillerimiz ve belediye başkanlarımızla oturup bir şeyler konuşuruz ve bir mücadele edilmeli. Orduspor’u yaşatmak adına hiç bir şey yapmadan kapatalım denilmesi beni üzüyor. Orduspor adının yaşaması noktasında yönetici olsam da olmasam da fedakarlığım devam edecek. Orduspor’u sildirmeyeceğiz. Orduspor Kulübü’nün 80 küsur milyon TL borcu vardır. 15-20 milyon TL’ye bu işlerin tertemiz olacağı ortadadır. Orduspor bir markadır. Bunun bir çırpıda silinip atılması doğru değildir” diye konuştu.

“Herkesi başkanlığa davet ediyorum”

Orduspor’u yaşatmanın ekonomik olarak bir sıkıntısı olmadığını söyleyen Başkan Pamuk; “2,5 milyon Ordulunun yüzde biri yani 25 bin kişi üye olsun dedik. Ama başaramadık. Belki bu sezon başarabiliriz. Plan ve projelerle yapılabilir. Orduspor’u yaşatmanın ekonomik olarak bir sıkıntısı yok. konu ekonomik değil. Para bir yerden bulunabiliyor. Birlik ve beraberlik olması lazım. 2.5 milyon Ordulu biz Orduspor’u yaşatmak için mücadele etmeliyiz demeli. Eğer mücadele edilirse, Orduspor yaşar. Orduspor Kulübü, 2. Amatöre de düşse, borcu silinmez. Herkesi başkan olmaya ve Orduspor’un yönetimine girmeye davet ediyorum. Nereden para alıp nerelere verdiğimizi gram gram açıkladık. Her şey şeffaf. Yaptığımız harcamalar internet sayfamızda net. Hala dedikodu yapıyorlar.”

“Benim şartım olamaz”

Eski Başkan Nedim Türkmen’in şartlı başkan adaylığını da değerlendiren Pamuk; “Ordu’ya hizmetimde hiç bir şartım olmaz. Ordumu, Orduspor’u, vatanımı, milletimi, bayrağımı ve dinimi severim. Yönetici olsam da olmasam da Orduspor’un emrindeyim. Anonim şirketi kuracağım diyor. Gündemde öyle bir şey yok ki. Hiç şartı olmadan gelsinler ve planlarını açıklasınlar. Niye bırakıp gitmiyorlar denilmiş. Seçimli kongre kararı aldım. Daha nasıl bırakıp gideceğim. Benim yönetimde arkadaşlar çalıştı. Bende başkalarının yönetiminde çalışırım. Ama samimi olacak, kem küm etmeyecek. Hiç kimseye de ön şartım yok” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.