Orduspor.Net

İnanmayanları da inandıracağız

ziya-dogan-inanmayanlarida-inandiracagiz

Orduspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, ligde kalacaklarına inandıklarını belirterek, Orduspor’a herkesin sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Geçmişi hiç düşünmediklerini, sadece ilerisi için planlar yaptıklarını aktaran Doğan, şehrin bütünleşmesi durumunda hedeflerine ulaşabileceklerini ifade etti.

“Fiziksel olarak eksiğimiz var”

Oyunculardan üst düzeyde verim alamadıklarını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı; “Hedefler koyarak buraya geldik. İki haftada 6 idman yaptık. Gördüğümüz tablo iyi bir tablo değil. Ben buraya gelirken takımı izledim. Kaliteli oyuncular var. Hesaplar bazen tutmayabilir. Bu takımın en önemli oyuncuları şu an görev yapmıyor. Oyuncuların verimleri üst seviyede değil. Fiziksel olarak eksiğimiz var. Sebeplerine girmek istemiyorum. Geçmişe yönelik hiç kimseyi suçlamak istemem. Takımın hazır olmadığını görüyorum. Yağ ve kilo oranları inanılmaz boyutlarda. 5-7-10 kilo fazlalıklar var. Kısa süre içinde bir teknik direktör mantalitesini yerleştiremeyebilir. Toplam 19 kilo verildi. Bu da oyuncularımızın dikkatini gösteriyor” dedi.

“Altınordu’yu yenebilirdik”

Doğan, Altınordu maçını kazanabilecekken yenildiklerini belirterek, şunları kaydetti; “İlk maçta ağır bir sahada içeride yenildik. Altınordu maçında rakibe pozisyon vermedik diyebilirim. 12. dakika 10 kişi kaldık. Penaltıya sebebiyet verdik ve tek pozisyonları da penaltıydı. 10 kişi ile penaltı kazandık ve kaçırdık. İkinci devrede gol aradık. Önce saçma sapan bir gol, sonra da Ufukhan’ın kırmızı kartı takımı olumsuz etkiledi. Üzüldüm. Çok rahatlıkla puan alabileceğimiz bir maçtı. Hatta yenebilirdik.”

“İnanmayanları da inandıracağız”

Şehrin harekete geçmesi gerektiğini savunan Doğan; “Ziya Doğan ve ekibinin doğasında mücadele vardır. Azim ve çalışma vardır, asla pes etmek yoktur. Ancak bu şehrin harekete geçmesi lazım. Bu tür sıkıntılardan çıktığım takımlar oldu. Karadeniz insanının inatçılığını bekliyorum. Ayrıca takımlarına tüm kurumların da destek çıkması lazım. Herkes Orduspor’un düştüğünü düşünüyor. Herkes görecek. Başkandan sözler aldım. Önümüzü görmek açısından adımlar atıldığı anda Orduspor’un bu durumdan çıkacağına inanıyorum. Zamanla inanmayanları da inandıracağız. İşimiz kolay değil. İddia olmadan ve inanmadan olmaz. Herkes inancını kaybetse bile ben kaybetmem. İnancımı da sonuna kadar koruyacağım. Yeni bünyemize katılacak oyuncuları başkanımıza ileteceğim. 7-8 tane ideal oyuncumuz var. Ancak bu oyuncular hazır değil. Oyuncuları motive etmeye çalışıyoruz. Geçmişi hiç düşünmüyoruz. Hep gelecek için planlar yapıyoruz. Zaman çok kısa. Bu takımı sırtlayacak oyuncular kalacak. Fayda vermeyecek oyuncularla da yolları ayıracağız” dedi.

“Şehir bütünleşirse hedefimize ulaşırız”

Kötü günler yaşadıklarını ve bu yüzden kenetlenmeleri gerektiğini hatırlatan Ziya Doğan; “Futbolcu grubu bu durumdan kurtulacağımıza inanıyor. İnanılmaz çalışıyorlar ve işin ciddiyetinin farkındalar. Eğer kötü son ile biterse herkes kaybeder. Bir kişiyi bile vurdumduymaz bir şekilde çalıştığını göremezsiniz. En üst seviye de çalışıyoruz. Aynı ciddiyetle devam edeceğiz. Eksikliklerimizi gidermemiz lazım. Bu takıma herkesin sahip çıkması lazım. Başka bir takımı çalıştırırken, bu takıma sahip çıkarsanız, Avrupa’da yazarsınız demiştim. Hiç kimsenin inancı olmadığı yerde oraya inanç aşıladık ve Avrupa’ya gittik. Şimdi sizlerden rica ediyorum; takımımıza hep birlikte sahip çıkarsak, bu sezon ligde kalırız. Şehir de bütünleşirse, hedefimize ulaşırız. Her zaman taraftara ihtiyacımız var. Esas zor durumdayken daha çok ihtiyacımız var. Kötü günler yaşıyoruz. Büyük camialar böyle zamanda daha çok kenetlenmelidir” ifadelerini kullandı.

Son olarak Denizlispor ile oynayacakları zorlu karşılaşmaya değinen tecrübeli çalıştırıcı, kazanmaktan başka çarelerinin ve düşüncelerinin olmadığını vurguladı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

with its stylistic character designs
rob kardashian weight loss How to Do A Short Sale

adidas Women’s Driver May Z Golf Shoes White
miranda lambert weight lossMarc Jacobs Classy Creations Handbags
hd film izle
.