Kadınlar Basketbol 1.Ligi ekiplerinden Orduspor Kadın Basketbol Takımı, Başantrenör Hakan Yiğit ile gelecek sezon için anlaştığını duyurmasına karşın henüz başka bir adım atılmadı. Oyuncuların alacaklarının olması eli kolu bağladı.

Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurarak Play-Off’a oynaması beklenen Potanın Menekşeleri, hocayla anlaşmasına karşın geçen sezon olduğu gibi transfer konusunda yine geç kalacak gibi görünüyor.

Oyuncular alacak bekliyor!
Potanın Menekşeleri, yeni sezon öncesinde kadro kurmak bir yana oyuncuların geçen sezonki alacaklarının bir kısmını ödemediği ortaya çıktı. Yiğit ise oyunculara talip olduğunu belirterek, kısa süre içerisinde alacakların ödenmesi halinde oyuncuların Orduspor’da oynamaya hazır olduğunu dile getirdi.

“Transfere başlamamız gerekiyordu”
Küme düşmemeye kurulacak bir takımın söz konusu olması halinde Ordu’ya gelmesine gerek olmadığını aktaran tecrübeli çalıştırıcı, “Birkaç takımdan teklif almıştım. Ama onlarda ben Orduspor ile anlaştım diye geri adım attılar. Benim planım Haziran ayından önce transfere başlamaktı. Şuan biraz geç kaldık. Bir an önce transfere başlamalıyız. Oyuncuların büyük bölümü üst lige gidecek. Rahat bir sezon geçirmemiz zora girecek. İşler gittikçe zorlaşıyor. Orduspor’a sözüm var. Ama küme düşmemeye kurulacak bir takımın söz konusu olması halinde Ordu’ya gelmemin bir anlamı yok. Biraz daha bekliyorum ama ne kadar daha bekleyeceğim bilmiyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde kaptan Tuğçe Kanat, Ordu’ya gelmiş ve Başkan Yaşar Pamuk ile alacaklar hakkında görüşmüştü.

Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın, Altınordu Belediyesi’ne geçmesi hakkında da herhangi bir bilgi verilmezken, yeni sezonda Orduspor’un yoluna aynı şekilde devam edeceği bildirildi.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver