Bölgesel Amatör Lig’e iyi bir kadroyla girmek için çabalayan Orduspor’da futbolcu seçmeleri Perşembe İlçe Stadı’nda devam ediyor. Teknik Direktör Zafer Öztürk, katılımdan memnun olduklarını belirterek, ilk 2 günde 4-5 tane oyuncunun dikkat çektiğini dile getirdi.

Futbolcu seçmelerinin verimli geçtiğini aktaran Öztürk, buradan kadroya katacakları oyuncuların yanı sıra altyapıdan takviye yapacaklarını ve son olarak BAL Ligi’nden nokta transferler yapmayı planladıklarını ifade etti.

“Göze giren oyuncular oldu”

Seçmelere her gün gelenler olduğunu söyleyen başarılı antrenör; “Futbolcu seçmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Perşembe İlçe Stadı’nda futboluna güvenen gençleri deniyoruz. Göze giren oyuncular oldu. İlk gün 52 kişi geldi. Bugünde gelen oyuncular var. Şuana kadar 4-5 oyuncu göze girdi. Bunların arasında gurbetçi de var. Son kararı vereceğiz. Seçmelere gelen yabancılarda iyi oyuncular. Ama onlar için net kararı verebilmek için diğer yabancılarında gelmesi lazım. Kampa yine gelecek olan yabancılarımız var. Onlarında performansını gördükten sonra 2 tane yabancıyı kadromuza katacağız. Burada göze giren yerli oyuncuları da takımımıza katacağız” dedi.

“Nokta transferler yapacağız”

Seçmelerin ardından kadroyu şekillendireceklerini söyleyen Öztürk; “Seçmeler 9 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Ardından burada beğendiğimiz oyuncuların yanı sıra geçen sezon U19 takımımızda oynayan birkaç oyuncuyu da kadroya dahil edeceğim. Geçen sezonki kadrodan devam etmek isteyen oyuncuları da takıma dahil edeceğiz. Son olarak kadronun durumuna bakarak BAL Ligi tecrübesi bulunan oyuncular alacağız. Bunun sayısı belli değil. Çünkü seçmelerden ne kadar oyuncu alacağımız belli değil” diye konuştu.

Öte yandan Başkan Ali Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri de Perşembe İlçe Stadı’ndaki futbolcu seçmelerini ziyaret ederek moral veriyor.

Orduspor, 9 Ağustos’ta sona erecek olan futbolcu seçmelerinin ardından kampa gidecek.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver