Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Yeni Orduspor isminin toplumun büyük bölümü tarafından benimsendiğini belirterek, geleceğe umutla bakılan bir isim olduğunu dile getirdi.

Yeni Orduspor’un partilerden, siyasetten, kurumlardan münezzeh bir takım olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, tüm Ordu’yu temsil eden bir takım olduklarını ifade etti.

“FK onaylanmamıştı”
Alternatif isimlerden Yeni Orduspor’u seçtiklerini aktaran Yılmaz; “Güzelorduspor ismi esasen çok özgün ve güzel. Toplumda bunu kabul etmiştir. Biz neden Güzelorduspor isminden vazgeçtik. Arkadaşlarımız vazgeçmeyelim demesine rağmen ben Güzelorduspor isminin belediyeyi ve bizi temsil ettiğini söyledim. Bizle başladığı için. Halbuki Güzelorduspor’un kuruluş tarihi 1973. Logosunda da var. Dedik ki değiştirelim. Federasyona yazdık. Federasyon bize isimlerin ne olacağını söyledi. Nitekim arkadaşlarımızın Güzelordu sonrası tanıttığı Ordu FK ismi federasyon onayından geçmemişti. Daha sonra Federasyon Başkanı Yıldırım bey, bizi aramak suretiyle olabilecek alternatif isimler hususunda teklifte bulundu. O isimlerin başında Yeni Orduspor’da vardı. 1967 Orduspor’da var bu kategoride. 1967, Orduspor’u bilenler arasında önemli bir tarihtir. Ama sen Samsun’daki bir adama kardeşim 1967 ne dediği taktirde izah etme mecburiyetin var. Geriye ne isim kaldı, Yeni Orduspor” dedi.

“Sempati toplaması lazım”
Ordu’nun büyük bölümünün Yeni Orduspor adını kanıksadığının altını çizen Başkan Yılmaz; “Yeni Orduspor iyi bir isim mi? Bence iyi bir isim. Biz bilmiyor muyuz Ordu Büyükşehir Belediyesi takımı yapmayı! O zaman ne olacak? Almış oy kadar sempati toplayan bir takım olacaksın. Hitap ettiğin maksimum yüzde 65’lik bir seyirci kitlesi olacak. Halbuki Yeni Orduspor, partilerden, siyasetten, kurumlardan münezzeh, Ordu’nun tamamını temsil eden bir takım olmak zorunda. Bu amaçla bir çağrışım yapmayacak, geleceğe umutla bakacak isim olma durumundaydık. Ben isim konusunda da toplumun çok ciddi bir bölümünün bu ismi kanıksadığı kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver