Uzun yıllardan bu yana Spor Toto Süper Lig ve alt liglerde takım sayılarının artması planlanıyordu. Usta gazeteci Cevdet Ünüvar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tüm futbolseverlere ‘acaba’ dedirtti. Bunun üzerine 3.Lig’den Bölgesel Amatör Lige düşen Orduspor’da umutlandı.

Süper Lig’de takım sayısının 21’e çıkması halinde kademeli olarak TFF 1.Lig, Spor Toto 2. ve 3.Lig’de de takım sayılarının artırılacağı ve bir sezonluk küme düşmenin kalkacağı iddia edildi.

İddia Ünivar’dan…

Usta gazeteci ve Fotomaç gazetesi köşe yazarı Cevdet Ünüvar, uzun zamandır kulislerde dolaşan ‘küme düşme kalkıyor’ dedikodularına noktayı koydu. Ünüvar, bu sezon Süper Lig’de düşme olmayacağını ve gelecek sezon 21 takımla ligin oynanacağını dile getirdi.

Süper Lig’de yeni sezonda değişikliğe gidileceğini iddia eden Ünüvar, şunları yazdı: ”

1-Gelecek sezon 21 takımlı lige hazır olun

2-Play-Out’a göre planlama yapın

3-Düştük diye de üzülmeyin!

4-İlk biz yazdık diyene de inanmayın.

21 takım olacak

Süper Lig ve diğer liglerin 20 takımlı olması için çalışmalar başlatıldı. İngiltere, İtalya ve İspanya gibi futbolun beşiği ülkelerde liglerin 20 takımla oynanması kararın alınmasında etkili oldu. Kulüpler Birliği toplantısından sonra 21 takımlı ligin olup olmayacağının netleşeceği bildirildi. İlk sezon 21 olacak olan lig, bir sezon sonra 4 takım düşürülerek 20 takımlı Süper Lig haline getirilecek.

Alt liglerde heyecanlı…

Süper Lig’de 21 takımlı lige geçilmesi durumunda TFF 1.Lig, Spor Toto 2. ve 3.Lig’in de 21 takımlı olması bekleniyor. Alt ligler, İngiltere’de 24, İspanya ve İtalya’da ise 22’şer takımla oynanıyor. Bu ligleri örnek alan Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Ligin 21 takım olması durumunda alt liglerde de düşmeyi kaldırmayı planlıyor.

Orduspor düşmeyebilir!

Süper Lig’de küme düşmenin kaldırılması halinde alt liglerde umutlanacak. Bununla birlikte Spor Toto 3.Lig’e veda ederek BAL Ligi’nin yolunu tutan Orduspor’da küme düşmenin kalkmasıyla birlikte ligde kalabilecek.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

1 Yorum

 1. Beyler,

  Tam tersine takimlar 14 e dusmeli.
  Seyirci yok para yok, ilgi yok ne olacak?
  Futbolcu yetistirmeye gerek yok.
  Al disardan futbolcu ondan sonra borclan.
  Ingiltere, Ispanya, Italya, …..
  Ah dostum, ah.
  Kalite olmali kantite degil.

Cevap Ver