Orduspor.Net

Orduspor evinde kayıp 80-87

orduspor-besiktas-basketbol

Orduspor Kadın Basketbol Takımı, Durugöl Spor Salonu’nda ağırladığı İstanbul Üniversitesi’ne 80-87 mağlup oldu. Beşiktaş galibiyeti ile kendine gelen Potanın Menekşeleri, kendi evinde İstanbul temsilcisine yenilerek yeniden düşme korkusu yaşamaya başladı.

Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde dar kadrosuyla ligde kalma mücadelesi veren Potanın Menekşeleri, İstanbul Üniversitesi’ni konuk etti. Müsabakaya kötü başlayan Orduspor, istediği oyunu sergileyemeyince salondan 80-87 yenik ayrıldı.

İstanbul ekibi ağır bastı

Orduspor, maça iyi başlayamadı. White ve Saso’nun basketleriyle ilk çeyrek İstanbul Üniversitesi’nin lehine 22-30 tamamlandı. İkinci periyotta da üstünlüğünü sürdüren İstanbul temsilcisi, bu kez Mircheva’nın pota altı basketleriyle farkı açtı ve soyunma odasına 39-50 önde gitti. Üçüncü çeyrekle birlikte farkı indirmeye başlayan Orduspor’da Krivacevic, sayılar buldu. Bu periyotu da İstanbul ekibi, 58-76 önde geçti. Son periyotta ise kazanmak için savaşan Potanın Menekşeleri, Özge ve Eldebrink ile basketler bulmasına karşın maçı 80-87 kaybetti.

Krivacevic’in çabası yetmedi

Maç boyunca büyük mücadele veren ve attığı 27 sayıyla elinden geleni yapan Krivacevic’in çabası galibiyet için yeterli olmazken, Tierra Ruffin-Pratt 18, Özge Kavurmacıoğlu 17, Eldebirnk ise 13 sayı kaydetti.

1.periyot: 22-30 (İstanbul Üniversitesi)

Devre: 39-50 (İstanbul Üniversitesi)

3.periyot: 58-76 (İstanbul Üniversitesi)

Potanın Menekşeleri, bu sonuçla puanını 20 yaparken, İstanbul Üniversitesi ise 25 puana yükseldi.

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.