Orduspor Kulübü’nde seçimli olağanüstü kongre geldi çattı. Mor Beyazlı ekip, bugün iki adayla seçime girecek. Eski yöneticiler Eyüp Camcı ve Yılmaz Keskin, başkanlık için yarışacak.

Kayyuma kalma riskiyle karşı karşıya kalan Orduspor Kulübü’nde merakla beklenen kongre bugün gerçekleştirilecek.

Orduspor’un başkan adayları Eyüp Camcı ve Yılmaz Keskin, şehri ve taraftarı birleştirerek takımı iyi yerlere getirmek istiyorlar.

Kulüp açıkladı

Orduspor Kulübü’nden olağanüstü genel kurul ile ilgili yapılan açıklamada; “Kulübümüzün 03.01.2018 tarihinde yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurulda, çoğunluk sağlanamazsa 2. toplantı 10.01.2018 Çarşamba günü aynı yer ve aynı saatte yapılacaktır. Bilgi almak isteyen üyelerimizin Divan Başkanı Hasan Vayni ile iletişime geçmeleri rica olunur.Genel kurul üyelerine duyurulur.” denildi.

“Bir ilk”

Divan Kurulu Başkanı Hasan Vayni, Orduspor tarihinde bir ilki yaşadıklarını belirterek, kulübün hangi konumda olursa olsun iki başkan adayının adaylığını koyduğunu söyledi.

“Yapılandırmaya gideceğiz”

Almanya’da 20 yıl kulüp yöneticiliği yaptığını söyleyen başkan adayı Yılmaz Keskin, “Takımımız ligde kalsa da kalmasa da bir yapılandırmaya gideceğiz. Yüksek bir borcumuz var ancak bu borç yaklaşık 15 milyon ile bitecek. Ben Almanya’da iki oyuncu ile görüştüm. Kostovski ve Umut Sönmez’e 270 bin euro borç var ancak 20 bin euroya tamam dediler. Seçimden sonra resmi girişimlere başlayacağız. Almanya’da 20 sene kulüp yöneticiliği yaptım. Almanya’dan transfer çalışmalarımız var. Kulübün geleceğini parlak görüyorum ancak işimizin zor olduğunu biliyorum. Matematiksel olarak düşmedik ama düşsek bile Amatör’de yapılandırmaya giderek tekrar çıkabileceğimize inanıyorum.” dedi.

“Orduspor’u küçümsemeye kalkmayın”

Orduspor’un sahipsizlikten bu noktalara geldiğini söyleyen başkan adayı Eyüp Camcı; “Biz aday olduk ama biliyoruz ki bu kulüp Eyüp Camcı’ya kalmadı. İyi dönemimde ön sıralarda yer almak için yarışanları Allah’a havale ediyorum. Orduspor ölmüş bitmiş diyorlar. Hayır ölmedi, hasta falan da değil. Sadece sahipsizlikten buraya geldi. Borcumuz var ancak söylenen rakamlar beyin bulandırma, kafa karıştırma. Orduspor’u batağa götürme planları. Kulübümüz belli bir miktarla borçlarını kapatıp ayağa kalkabilir. Kimse Orduspor’u bu durumdayken küçümsemeye kalkmasın. Seyirci potansiyeli yüksek olan bir takım. Bu durumda seyirci de üzüntülü. Biz aday çıktık ama birisi gelir der ki benim ekonomi gücüm var, benim yanımda olun derse kapı her zaman açık. Yönetimde oluruz ya da olmayız hep beraber destek oluruz. Şu an 3 Ocak’ta yapılacak kongrede adayım. Bu cesaret, yürek ve gönül işi. Taraftarlarımızdan ricam. İlk iç saha maçımızda Ünye karşısında tribünleri dolduralım.” ifadelerini kullandı.

Orduspor Kulübü Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu bugün sata 18.00’da kulüp binasında gerçekleştirilecek. Bugünkü kongrede çoğunluk sağlanamaması halinde ise ikinci kongre çoğunluğa bakılmaksızın aynı yer ve saatte yapılacak.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalma

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Cevap Ver