Orduspor.Net

Orduspor Tesisleri Yıkılıyor mu?

orduspor-tesisleri-yikiliyormu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın, Durugöl Tesisleri’ne yapılacağını açıkladığı stadyum için Ordu halkı gün sayarken, Orduspor Kulübü eski Başkanı Nedim Türkmen, 2025 yılına kadar Orduspor Tesisleri ve önündeki idman sahasının kullanım hakkının Mor Beyazlı kulüpte olduğunu açıkladı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) eski Başkanı Zafer Öztürk ise Durugöl’e stadyum yapılsa bile Orduspor Tesisleri’nin yıkılamayacağını, kullanım hakkının 2025 yılına kadar Orduspor’da olduğunu dile getirdi.

Başkan Enver Yılmaz, Durugöl’e yapılacak olan stadyum için 3 amatör saha ve Orduspor Tesisleri’nin yıkılacağını ifade etmişti. Ancak Başkan Türkmen ile Zafer Öztürk, 2025 yılına kadar Orduspor Kulübü’nün izni olmadan tesisin yıkılamayacağını ifade ettiler.

20 yıl süre ile Orduspor’a verildi…

Orduspor Kulübü Resmi Sitesi’nden yaklaşık bir yıl önce yapılan açıklamada; “Orduspor Kulübü Derneği, Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri’nde 12/12/2005 tarihinden itibaren 20 yıl süre ile yani 11/12/2025 tarihine kadar yararlanmak üzere İl Özel İdaresi ile kiralama sözleşmesi yapmıştır” denildi.

“Sözleşme sonu 2025”

Eski Başkan Nedim Türkmen ise Durugöl’deki Orduspor Tesisleri ile alakalı; “Borç rakamını sürekli abartarak, kulübün kapanmasını isteyenler, bugünkü değeri 15 milyon lira olan “Durugöl Tesisleri’ne mi göz dikti? Maalesef ki öyle. Durugöl Tesisleri’ni, Orduspor’un elinden almak isteyenler, ki onlar kendilerini çok iyi biliyor. Sözleşme süresi sonu olan 2025 yılına kadar tesisin Orduspor’da kalacağını kamuoyuna açıklamaları şartıyla başkanlığa aday olacağım” dedi.

Başkan Yılmaz ne demişti

Başkan Enver Yılmaz, Durugöl’e stadyum yapılmasıyla ilgili bir TV kanalına yaptığı açıklamada, stadyum için 3 amatör saha ve Orduspor Tesisleri’nin yıkılacağını ifade etmişti. Yılmaz, Orduspor Tesisleri’nin yıkılmadan önce yeni tesisin Tumasuyu’na yapılacağını ve 3’ü Turnasuyu’nda olmak üzere 7 amatör sahayı stadyumdan önce amatör futbola kazandıracaklarını dile getirmişti. Başkan Yılmaz; “Durugöl’de 130 milyon lira maliyetle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 22 bin kişilik bir stadyum yapılacak. Projelendirme süreci bitmek üzere. Proje bittiğinde ise mevcut stadyum alanında kamulaştırma ve kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Öztürk de ‘yıkılamaz’ dedi

Seçimli olağanüstü kongrede başkan adayı çıkmaması durumunda Orduspor Kulübü’nü kayyuma bıraktırmamak için aday olabileceğini açıklayan eski ASKF Başkanı Zafer Öztürk, Orduspor Tesisleri’nin 2025 yılına kadar Orduspor’un malı olduğunu ve kulübün kapanmadığı ya da izin vermediği sürece de yıkılamayacağını dile getirdi.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.