Orduspor.Net

Orduspor’a Müjde

orduspora-mujde

Yeni sezonda Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nin yanı sıra Euro Cup’ta da mücadele edecek olan Orduspor Kadın Basketbol Takımı’ndan müjde geldi. Potanın Menekşelerinin, 2015-2016 sezonunda tüm maçlarını Ordu’da oynayacağı ve Ordu’da kalacağı belirtildi.

Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nda Şube Sorumluluğuna Akın Çiçek’in getirilmesinin ardından Başantrenörlük görevine ise Fenerbahçe’yi daha önce şampiyon yapan Aydın Uğuz getirildi. Çiçek ve Uğuz’un yaptığı açıklamalar sonucunda ise Potanın Menekşeleri’nin yeni sezonda Ordu’da kalarak tüm maçlarını da burada oynayacağı bildirildi.

“Antrenmanları Ordu’da yapacağız”

Orduspor’un çiçeği burnunda antrenörü Aydın Uğuz, Orduspor’un şehri ile birlikte olması için şehrinde mücadele etmesinin gerektiğini savunarak; “Takım Ordu’da kalarak antrenmanlarını burada yapacak. Bu benim tercihim. Bir takım şehir takımı ise o şehirle birlikte olmalı. Biz Ordu’daki müthiş taraftarı yeniden maçlarda görmek istiyoruz. Şehre ve taraftara hitap edecek güzel bir takım kurmaya çalışacağız. Ama burada en önemli şey taraftarımıza ve Ordululara düşüyor. Herkesten destek bekliyoruz” dedi.

Yeni sezonda Ordu’da kalacaklarını aktaran Basketbol Şube Sorumlusu Akın Çiçek ise, hem antrenmanların hem de iç saha müsabakalarının Ordu’da yapılarak, taraftarlarla iç içe olmak istediklerini dile getirdi.

“Hedefimiz üst tur”

Euro Cup’taki gruplarını da değerlendiren Çiçek, “Geçen yılın tecrübesiyle bu sezon daha iyi olacağız. Grubumuzdaki rakiplerimiz arasında sadece Dinamo Moskova zor gibi görünüyor. Grup maçlarında iyi performans sergileyerek, amacımıza ulaşmak istiyoruz. İlk etapta bir üst tura çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Uğuz ve Çiçek, kısa süre içerisinde transferlere başlayarak, başarıya aç bir takım yaratmak istediklerini dile getirdiler.

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.