Kadınlar Basketbol 1.Lig ekiplerinden Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nda şok iki ayrılık yaşandı. Sezon başından bu yana istenileni veremeyen Yasemin Atınç ve Gökçe Çapar ile yollar karşılıklı anlaşılarak ayrıldı.

Takımla birlikte antrenmanlara da çıkmayan Yasemin Atınç ve Gökçe Çapar’in Potanın Menekşeleri ile bağları kopardığı bildirildi.

Yasemin beklenileni veremedi
31 yaşındaki pivot Yasemin Atınç, Orduspor’a geldiğinden bu yana sakatlıklardan çok çekti. İstenilen performansı da sergilemeyen tecrübeli oyuncu, sadece 7 maçta görev alırken, 1.1 sayı ve 1.9 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

24 yaşındaki forvet oyuncusu Gökçe Çapar da Yasemin gibi bu sezon Menekşelere katkı sağlayamadı. 7 müsabakada görev alan başarılı oyuncu, 0.9 sayı, 0.6 asist ve 1.1 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

“Yolunuz açık olsun”
Hem Yasemin hem de Gökçe takımdan ayrılırken, Başantrenör Hakan Yiğit, oyuncuların ayrılmasını; ” Bu zamanları hiç sevmiyorum. İki iyi kalp, iki iyi insan ve iki iyi karakter ile yollarımız bugün ayrıldı. Umarım gideceğiniz yeni takımlarda her şey gönlünüzce olur. Yolunuz açık olsun” sözleriyle üzülerek ifade etti.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Cevap Ver