Orduspor.Net

Orduspor’un Geleceği Gençler

ordusporun-gelecegi-gencler

Orduspor Altyapı Koordinatörü Yalçın Gürsoy, altyapı çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini belirterek, öncelikli amaçlarının altyapıdaki çocukların özgüvenlerini artırıp, A takıma kazandırmak olduğunu dile getirdi.

“Orduspor’un Geleceği Gençler”
Aralık ayından sonra daha güzel şeyler olacağının önemini vurgulayan Gürsoy, buldukları şartları kullanarak mücadelelerini sürdürmeyi planladıklarını söyledi.

“Akademi Ligi’ne katılmak önemli”
Başarılı çalıştırıcı, yönetimin Akademi Ligi’ne katılarak büyük bir iş yaptığını aktararak; “Orduspor Kulübü, zor bir sürecin içerisinden geçiyor. Yönetim kurulu, bu zor sürecin içerisinde Akademi Ligi’ne katılarak büyük bir görev üstlendi. Gerçekten de Orduspor’un geleceği gençler. Akademi Ligi’nde olmakta bu gençleri kazanmak adına yönetimin olumlu yaptığı işlerden biri” dedi.

“Bizim için skorun bir önemi yok”
Amaçlarının altyapıdaki oyuncuları A takıma kazandırmak olduğunu söyleyen Gürsoy; “Çocuklarımız tam anlamıyla hazır olmasalar da, oyun mantalitemizi oyun alanına yayarak iyi işler yapabileceğimizi gösterdik. Bizim için skorun bir önemi yok. Bizim amacımız, çocuklarımızı ön plana çıkararak, özgüvenlerini kazandırmak ve A takımda oynayabilecek seviyeye getirmek. Metin hocam da sağ olsun, A takıma olduğu gibi altyapıda da gerekli önemi veriyor. Bu takım adına önemli” şeklinde konuştu.

“Aralık’ta takviye yapacağız”
Transfer tahtası kapalı olduğu için sadece Aralık ayında altyapı oyuncu takviyesinde bulunabileceklerini belirten deneyimli hoca, şunları kaydetti; “Bulunduğumuz şartları maksimum kullanarak bu mücadelemizi sürdürüyoruz. Aralık ayına kadar transfer tahtamız kapalı. Ama Aralık ayında 5 grubumuza (U14, U15, U16, U17 ve U19) takviyeler yapabileceğiz. Çünkü bu gruplarımız arasında kadro sorunu olanlar var. Bu gruplarda oynayan çocuklarımızın velilerinin, çocuklarını bu gruplara özgüvenli olarak getirdiklerini görüyoruz. Bunlar sevindirici. Eksikliklerimizi de, yönetim kurulunun desteği ile gidermeye çalışıyoruz. Büyük ölçüde de kusurlarımızı giderdik. Bayağı kayda değer şeyler var.”

“Güzel şeyler var”
Antrenör ve analizler konusu ile ilgili Ordu Üniversitesi’nden destek aldıklarının önemini vurgulayan Gürsoy; “Bütün kategorilerde geçen sezon kaleci antrenörümüz yoktu. Ordu Üniversitesi’nden destek aldık. Erdal Arı, bizim kaleci antrenörü ihtiyacımızı karşıladı. Haftada 3 gün tüm kalecilerimizi çalıştırıyor. Takımlarımızın analizlerini yapma konusu ile ilgili de üniversiteden yardım alıyoruz. Güzel şeyler var. Aralık ayından sonra daha iyi şeyler olacak” diye konuştu.

“Altyapıda iyi çalıştırıcılar lazım”
Altyapıda iyi çalıştırıcıların olması gerektiğine değinen başarılı antrenör; “Altyapı Türk futbolunun temel problemi. Altyapı gerçekten önemli. Her takımda altyapı var fakat altyapıda iyi çalıştırıcılar lazım. Asıl problem o. Hammadde var ancak işleyecek elemana ihtiyaç var. İşleyecek elemanlarda var yalnız onlar da bu olayın içerisinde yok. Onlar, bilinçli yöneticiler tarafından bu olayın içerisine sokulursa, iyi şeyler ortaya çıkacağından adım gibi eminim” şeklinde konuştu.
Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.