Yeni Orduspor Kulübü yöneticilerinin Mor-Beyaz-Siyahlı ekibin Orduspor’un yerini alacağı açıklamalarının ardından Orduspor’un kötü gününde dahi yanında olan Forza Fidangör Taraftar Grubu, Orduspor’un adının değişmediğini ve bulunduğu liginde öneminin olmadığını kamuoyuyla paylaştı.

Forza Fidangör’den ‘Orduspor’ açıklaması:

Adı TFF tarafından Yeni Orduspor diye değiştirilen eski adıyla Güzelorduspor’a bazı kesimlerden destek sürerken, Forza Fidangör Taraftar Grubu ise tepkisini dile getirdi.

“Açıklamalar doğru değil”

Forza Fidangör Taraftar Grubu’nun yaptığı açıklamada; “Sevdalısı olduğumuz, tarihiyle övündüğümüz, her yerde savunduğumuz, her maçına gittiğimiz, gırtlağımızı patlattığımız Şanlı Orduspor’un ismi değişmemiştir ve yarım asırlık tarihiyle o mükemmeliyette yoluna devam edecektir. Liglerin ve bulunduğu sıralamanın asla ve asla önemi yoktur. Son bir haftadır ajanslara “50 yıllık Orduspor’un ismi Yeni Orduspor olarak değişti” diye haber yaptırıyorlar. Koskoca Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz çıkıp “Bu takımın siyasi bir temeli yoktur” diyor. Bunun açıklamasını bir belediye başkanı değil, bir kulüp başkanı yapar. Nasıl bir izlenim yarattığının farkında bile olmayan insanların sözleri ve açıklamaları doğru değildir” denildi.

“Her koşulda destekleyeceğiz”

Orduspor’u BAL Ligi’nde de destekleyeceklerini söyleyen Forza Fidangör Taraftar Grubu şunları kaydetti; “Taraftarı olduğumuz Orduspor Kulübü mücadelesine devam edecektir. Ve bizler gururlandığımız takımımızı her koşulda desteklemeye devam edeceğiz. Tarihinde yüzlerce, binlerce hatıralar kokan bir kulübü görmezden gelenlere bunun hesabını soracağız. Sözümüz ona Ak Parti Milletvekillerinin bazıları sosyal medya hesaplarından “Aynı ruhla yola devam” gibi gülünesi paylaşımlar yapıyorlar. Söz konusu Orduspor olduğunda çıt çıkarmayan siyasiler Orduspor Kulübü’nün üzerini örtmeye çalışıyorlar. Sadece bir siyasi partinin suçu değil, bütün siyasi partilerin suçudur bu durumda olmamız. Spora siyaseti bulaştırmaya çalışan her kesimin suçudur.”

“Sessiz kalmayacağız”

‘Tarihinle övün desek geçen haftaki galibiyetleri anlatırlar’ diyen Forza Fidangör Taraftar Grubu; “Yıllarca tribünlerde bağırdık, “belediye takımları değil şehir takımları, semt takımları, mahalle takımları değer görmelidir” diye. Süper Lig’e çıkacağımız maçta sadece biz değil, Türkiye’de tribün bilincine sahip her taraftar grubu, her taraftar, 7’den 70’e herkes bir şehir takımı çıkmalı diyerek belediye takımını desteklemediler. Bugün geldiğimiz noktada bizim her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Tarihiyle övünemeyecekleri bir kulüp yaratmaya çalıştılar. Tarihinle övün desek, geçen hafta aldıkları galibiyeti anlatacak insanların yarım asırlık çınarı yok saymalarına sessiz kalmayacağız” açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Cevap Ver