Orduspor.Net

Orduspor’un Kapatılmasını Hiçkimse Düşünmesin

yasar-pamuk-orduspor-kapatilma

Orduspor Kulübü’nde merakla beklenen seçimli olağanüstü kongreden başkanlık için tek başına yarışan mevcut Başkan Yaşar Pamuk mutlu ayrıldı. Pamuk, tekrar Orduspor’un başkanı olurken, Orduspor’un kapatılması konusunun düşünülmemesini istedi.

Hiç kimsenin Orduspor’un kapatılmasını düşünmemesi gerektiğini savunan Başkan Pamuk, hukuki olarak borcun ise 83 milyon TL olduğunu ifade etti.

Tekrar seçildi
637 üyeden yaklaşık 80 üyenin katıldığı seçimli olağanüstü kongre Durugöl’deki Orduspor Kulübü Binası’nda gerçekleşti. Zaman zaman gerilimin arttığı kongrede Yaşar Pamuk’tan başka başkanlık için aday çıkmadı. 67 imza toplayan Pamuk, açık oylama sonucunda oyların tamamına yakınını alarak tekrar başkan seçildi.

Öztürk ve ekibi hazırdı
Başkan Pamuk’un aday olmaması durumunda Orduspor’un kayyuma kalmaması için imza toplayan ve liste yapan eski ASKF Başkanı Zafer Öztürk ve arkadaşları hazır bekledi.
Söz isteyen herkese söz verilirken, Eski Basketbol Şube Sorumlusu Akın Çiçek, basketbolun başına işi bilenlerin getirilmesini istedi.
Söz alan taraftarlar ise Orduspor’un kapatılması bahsinin bile olmaması gerektiğini söyleyerek, şehri yönetenlerin Orduspor’a sahip çıkması gerektiğini dile getirdiler.

Tesis, 2025’e kadar Orduspor’un…
Orduspor Tesisleri’ne stadyum yapılması konusu da gündeme gelirken, kongredeki hiç kimse Orduspor Tesisleri’nin yıkılması konusunda görüş bildirmedi ve tesisin kullanım hakkının da 2025 yılına kadar Orduspor Kulübü’nde olduğu da bir kez daha açıklandı.

“Orduspor’un kapatılmasını hiç kimse düşünmesin”
Orduspor kapatılmadan önce çalışanlarla helalleşilmesi gerektiğini savunan Başkan Pamuk; “Orduspor’a destek olan herkesten Allah razı olsun. Orduspor’un bir kuruş geliri yok. Benim dönemimde çalışan personelin, futbolcunun, teknik heyetin parasını ödemek için mücadele edeceğim. Bende bunlarında bir vebali var. Orduspor’un kapatılmasını hiç kimse Allah rızası için düşünmesin. Kapatılacak diyenler, gelecek Orduspor Kulübü adına yöneticilik yapanların çalışanlarına piyasa borçları ile ilgili helalleşsinler” dedi.
Mevcut hukuki borcun 83 milyon TL olduğunu söyleyen Pamuk, Orduspor Kulübü’nün borcunun amatöre de düşse silinemeyeceğini dile getirdi.

“Daha iyi yönetecek varsa buyursun gelsin”
Önemli olanın Orduspor Kulübü’nün menfaati olduğunu belirten Başkan Pamuk; “Hiç bir zaman mevki makam peşinde olmadım. Halen de değilim. Kim yönetici olurda emrindeyim. Başkan adayı olmayı düşünenlere sesleniyorum. 100 imzayı bulup gelen herkese destek olurum. Konu Yaşar Pamuk’un başkanlığı değildir. Ya da A B kişilerinin yönetici olması da değildir. Birlik ve beraberlik içerisinde bit oluşum olacaksa, ben bu oluşumun emrindeyim. Biz varız. Projede varsa yolunuz açık. Konu Orduspor’un menfaatidir. Başka hiç bir şey değildir. Orduspor’u daha iyi yönetenler, buyursunlar gelsinler” ifadelerini kullandı.
Ordu Hayat / Tevfik Kul

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.