Orduspor Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Hakan Yiğit, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi karşısında yenilerek fırsat teptiklerini belirterek, mağlup olmalarında sakatlık ve yorgunluklarının da etkili olduğunu dile getirdi.

Sürekli yolculuk yapmaktan adalelerin patlak verdiğini aktaran Yiğit, son olarak Doğa’nın sakatlandığını ve uzun süre olamayacağını üzülerek söyledi.

“Keşke olmasaydı”
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne kaybederek rakiplerini ligde kalmak için ümitlendirdiklerini kaydeden başarılı antrenör; “3 maç oynadığımız haftalarda yorgunluklarımız ve sakatlıklarımız oluyor. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi karşısında yenilmek beklediğimiz bir durum değildi. Tüm takımlar böyle kazalar yaşayabiliyor. Bu hafta da maalesef biz bu şekilde mağlup olduk. Bu bizim üst gruba bir demir atma maçımızdı. Öyle de bir fırsat kaçırmış olduk. Tabi ki biz bu fırsatı kaçırırken de, altta yer alan Nevşehir’i de ligde kalmak adına umutlandırmış olduk. Biz bu maçı kazanmış olsaydık, umutları çok azalacaktı. Basketbolda kimin kimi yeneceği belli olmuyor. Tofaş, Euroleague’nin şampiyonluk adaylarından Fenerbahçe’yi yendi. Olabiliyor. Keşke olmasaydı” dedi.

“Pilotlardan fazla uçuyoruz”
Sürekli maç oynadıkları için dinlenmeye vakitlerinin olmadığının altını çizen Yiğit; “Bizim şu sıra yorgunluklarımız ve sakatlıklarımız hat safhada. 3 tane oyuncumuz sürekli sakat sakat oynuyor. İyileştirmeye zamanımız yok. Çünkü yolculuk yapıyoruz. Espriyle söylüyoruz ama pilotlardan fazla uçuyoruz. Biz sürekli yolculuk yapmaktan; bir gün idman bir gün yolculuk, orada bir maç-şut idmanı, maç. Ertesi gün buraya gelme, dinlenme, bir gün idman, diğer maç. Adaleler artık patlamaya başladı. Doğa’nın durumu MR’dan sonra belli olacak. Son maçta iki dizinden ve üst adalesinden sakatlıkları vardı. Bu maçta da sağ omzunda bir yırtık oluştu. Şuanda net değil ama belki 1 ay aramızda olmayabilir.

Doğa bizim çok önemli oyuncumuz. Çünkü maçlarda da ekstra özel görevler verdiğim bir oyuncu. Doğa’nın yokluğu bizi üzer ve sıkıntıya sokar. Onun yerine oynayacak oyuncu da elinden geleni yapacaktır. Ancak Doğa bizim için vazgeçemediğimiz oyunculardan biri” diye konuştu.
Tecrübeli coach son olarak Urla Belediyespor maçına iyi hazırlandıklarını söyleyerek, kazanarak üst sıralara doğru tırmanmaya başlamak istediklerini ifade etti.

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver