Orduspor.Net

Sakaryaspor Örnek Olmalı

sakaryaspor-orduspor

Geçtiğimiz yıllarda borç batağına saplanarak küme düşen Sakaryaspor’un izlediği yöntem Orduspor’a örnek olmalı.

Ordupsor’da gözler 11 Haziran’da yapılacak olan kongreye çevrildi. 2 Haziran tarihinde yapılan kongrede yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 11 Haziran’da oy çokluğuna bakılmaksızın gerçekleştirilecek kongrede bir aday çıkmazsa, mor beyazlı kulüp kayyuma kalacak.

Mor beyazlı kulübün içinde bulunduğu duruma daha önceden Sakaryaspor da düşmüştü.

Sakaryaspor’un olağanüstü genel kurulunda aday çıkmadığı için kulüp kayyum heyetine devredilmişti. Bu heyet durumu Dernekler Müdürlüğü‘ne iletmişti. Dernekler Müdürlüğü de yönetimin oluşamaması nedeniyle kamu birimleriyle irtibata geçerek Sakaryaspor’un feshi sürecini başlatmıştı.

Bu süreçte ilk olarak devlete olan borç ödenmeye çalışılmıştı. Bu kapsamda kulübe ait tüm öz kaynaklar, icra yoluyla satılarak ve devlete olan borcun ödenmesinde kullanılmıştı. Haciz işlemlerinin ardından elde edilen gelir, devlete olan borcu karşılayamaması durumunda ise Sakaryaspor bir anonim şirket olduğu için bu defa ortaklarına yönelik haciz işlemleri başlatılmıştı.

Futbolcu alacakları

Sakaryaspor’da fesih süreci başladığı için alacakları nedeniyle TFF‘ye başvuran yaklaşık 35 futbolcunun alacakları ise ortadan kalkmıştı. Ancak TFF, futbolcuların şikâyeti nedeniyle Sakaryaspor’a yönelik olarak puan silme, maçlardan men ya da ligden düşürme cezalarını uygulayabiliyordu, ancak taraflar zaman içinde anlaşarak bu olumsuzlukların hiçbiri yaşanmadı.    AHMET GÜRPINAR-ÖZEL HABER

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.