Orduspor.Net

Siyasiler de destek olmalı

sinan-bayraktar-siyasilerde-orduspora-destek-olmali

Orduspor Teknik direktörü Sinan Bayraktar, 2. etap kampını değerlendirirken, transfer tahtasının açılmasıyla birlikte güçlü bir Orduspor izlettirmek istediklerini belirterek, siyasilerin ve halkın desteği ile zor günleri atlatarak, bu işin üstesinden gelmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Orduspor’un kurtuluşunun altyapıdan geçtiğimi kaydeden Bayraktar, geçmişteki Orduspor veya şimdiki Altınordu modeli gibi bir formatta başarıyı yakalamayı planladıklarını dile getirdi.

“2. etap çalışmasına başladık”

4-5 oyuncuyla prensipte anlaştıklarını ve yine bazı oyuncuların kadroya dahil edileceğini aktaran başarılı çalıştırıcı; “2.etap çalışmalarımıza kendi tesislerimizde başladık. Geçen yıl oyuncularımızın yanında 4-5 tane prensipte anlaştığımız oyuncularla beraber çalışmalarımız tekrar devam ediyor. Yoğun bir çalışma temposu var. Yeni katılan oyuncularda çabuk uyum sağladılar. Zaten bildiğim oyunculardı. İnşallah transfer tahtasını açtığımızda görüşme halinde olduğumuz oyuncuları da kadromuza katmak istiyoruz. 2 oyuncu daha gelecek. Transfer sorunu aşıldığında ise prensipte anlaştığımız oyuncuları kadromuza katacağız” dedi.

Kamp Bolu veya Nevşehir’de…

etap kampını Bolu veya Nevşehir’de yapmak istediklerini belirten Bayraktar; “3.etap çalışmalarımızı bir kamp yeri olarak Bolu veya Nevşehir’de yapacağız. 5 Ağustos da kampa gideceğiz. Oradaki otellerle görüşmelerimiz oldu. futbol takımının rahat edeceği ve hazırlık maçlarını oynayacağı bir yerde kamp yapmak istiyoruz. Kadromuzu, sistemimizi oturtma adına kampta yoğun bir maç trafiği olacak. İnşallah istediğimiz şekilde transferleri katarız ve oyuncu kadromuzla beraber güçlü bir Orduspor seyrettirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Orduspor’un kurtuluşu da altyapıdan geçiyor”

Geçmişte olduğu gibi Orduspor’u yetiştiren, oynayan ve satan bir formata sokmak istediklerini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, şunları kaydetti; “Gelecek adına sık sık konuşuyoruz. Akademi Lige katılmayı planlıyoruz. Önümüzde bir Altınordu örneği var. Kısa zamanda PTT 1.Lig’de Play-Off’tan direkten döndü. 2-3 senede bu hale geldi. Bizde Altınordu’yu örnek alarak ya da eski de olduğu gibi Orduspor’un formatını yakalamak istiyoruz. Bir iskeletin içine genç oyuncuları katıp, önemli transferler yaparak, ekonomisini de oyuncular satarak iyi duruma getiren bir Orduspor yaratmak istiyoruz. Geçmişte böyleydi. Yine aynı formatı uygulamak istiyoruz. Biz o çalışmayı başlattık. Genç ve kaliteli oyuncuları U14, U15, U16, U17, U18 gibi gruplarda oynatarak geleceği planlamak istiyoruz. Orduspor’un kurtuluşu da altyapıdan geçiyor. İnşallah bizim söylemlerimizde sözde kalmaz.”

“Siyasiler de destek olmalı”

Daha önce Sakayaspor’un 40 milyon TL borcu olmasına karşın düzlüğe çıktığını kaydeden Bayraktar; “Başkanımız ve yönetim kurulumuz, alacaklı olan futbolcuların avukatları ile görüşüyorlar. Onlarda Orduspor’un yaşamasını istiyorlar. Orduspor ayakta kalmazsa, onlarında alacaklarını temin etme şansı azalacak. Bu insanlarda bunun bilincinde. Orduspor’un önünü açmak istiyorlar. Orduspor’u yaşatırsak hepimiz kar ederiz. Şehrimizin markası. Son zamanlarda prestij kaybetse de herkesin sevdiği bir markadır Orduspor. İmkansız diye bir şey yok. Birlik olunursa her şey aşılır. Mevcut borçların çok aşağılarına sorunlar halledilebilir. Ben 2 sezon önce Aksarayspor’u çalıştırırken, Sakaryaspor aynı durumdaydı ve aynı gruptaydık. 40 milyon TL’ye yakın borcu vardı. Şimdi transferi açtı ve geçen sezon ise 2.Lig’i Play-Off’ta kaçırdı. Bizde neden başarmayalım? Ekonomik açıdan sıkıntılarımız var ama bir Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bizim hemşerimiz. Onlardan da destek bekliyoruz. Halkımız ve siyasilerle birlikte bu işin üstesinden gelmemiz gerekir. Orduspor’un eski bir futbolcusu, taraftarı, kaptanı olarak şehrin dinamiklerinden birleşip destek olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Gençlerin arasına oyuncu katmak lazım”

Ellerindeki oyuncuların PTT 1.Lig deneyimi olmasına rağmen tecrübeli oyuncuları aralarına katmaları gerektiğini savunan başarılı antrenör; “Mevcut kadrodaki oyuncular, PTT 1.Lig deneyimi edindiler. Genç kadrolar içerisine tecrübeli ve yetenekli oyuncular katmak gerekiyor. Hazırlık maçı oynamadığım için takımımla beraber şunu, bunu yapar demiyorum. Çok istekli ve arzulular. Birkaç tane hazırlık maçı oynadığımızda Orduspor’un gençlerinin neler yapabileceğini söyleyebilirim. Kendi aralarında kıran kırana idmanlar geçiyor. Hazırlık maçlarından sonra daha net konuşabilirim” ifadelerini kullandı.

“Oyuncu sayısını azaltacağız”

Son olarak geniş bir kadro ile yola devam ettiklerini aktaran Bayraktar, “Kadromuz bayağı geniş. Kampa giderken oyuncu sayısında indirime gitmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.