Orduspor.Net

Sonuç umurumda değil

huseyin-ozcan-sonuc-umurumda-degil

Orduspor Teknik Direktörü Hüseyin Özcan, doğruları yaparak kazanmak istediklerini belirterek, ne Elazığspor ne de başka bir maçta kaybetmekten korkmadıklarını dile getirdi.

Orduspor armasını en iyi şekilde temsil edeceklerinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini savunan Özcan, Orduspor’a kaybetmek için değil, kazanmak için geldiğini ifade etti.

“Türk futbolu da kazanacaktır”
Orduspor’un kazanmasının hem kendileri hem de Türk futbolu için önemli olduğuna değinen tecrübeli çalıştırıcı, “Antalyaspor maçı Orduspor’un başında ilk maçımdı. Bizim açımızdan çok önemliydi. Puanlara ihtiyacımız olduğu bir dönemdi. Maçtan önce spor kamuoyunda hiç kimse Orduspor’a şans vermiyordu. Ancak bu saha dışındaki düşünceydi. Antalyaspor bizden daha iyi oynadı. Pozisyonlar verdik ve geriye düştük. Devre arasında futbolcularla yaptığımız konuşmada eksikliklerini söyledik ve çok çabuk değişim gösterdiler. Maça Saha içinde ise futbolcularım futbol oynanmadan sonucun belli olmadığını gösterdi. 45 dakikalık bölümde koskoca Antalyaspor’un çöktüğünü gördük. Sürpriz denecek bir maçı kazandık. Bütün herkesin sempatisini kazandık. Bu hem bizim için hem de ülke futbolu için önemli. Bunun yanında Milli Takım da kazanacak. Önümüzde uzun bir süre var. Eksiklerimizi tamamlamalıyız. Bu her şeyin bittiği anlamına gelmez. Çok çalışarak önemli özelliklerimizin üzerine katarak gelişimlerini sağlamak istiyoruz. Eğer oyuncularımız başarılı olursa, Türk futbolu bu gençleri kazanacak” dedi.
Takımdaki eksikler hakkında da bilgiler veren Özcan, kart cezalısı Hüseyin Kuday ve burnu kırılan stoper Asım Can’ın Elazığspor maçında oynayamayacağını dile getirdi.

“Sonuç umurumda değil”
Önemli olanın doğru bir şekilde mücadele etmek olduğunu söyleyen Özcan; “Elazığ veya başka bir takım hiç önemli değil. Orduspor, sahaya futbolun bütün güzelliklerini yansıtmak için çıkacaktır. Futbolu sahada doğru, korkmadan, cesurca ve fair-play çerçevesinde oynayacağız. Doğruları yaparak kazanmak istiyoruz. Doğruların üzerinde durursak, uzun vadede kazanan oluruz. Hiçbir çalışmamı yanlışlar üzerine inşa etmeyeceğim. Kaybetmekten korkmuyorum. Takımında korkmayacak. Takımımızın bugünden geleceğini kuracağız. Armayı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Türkiye, Orduspor’a karşı inanılmaz bir sevgi besliyor. Elazığ, Karşıyaka, Şanlıurfa veya Osmanlıspor hiç fark etmez, sahaya çıktığımız her an, 90 dakika boyunca Orduspor Kulübü’nü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sonuç benim hiç umurumda değil. Biz yeter ki 90 dakika boyunca doğru futbolu oynayalım. Sonuç kendiliğinden gelecektir” diye konuştu.

“Çocukların üzerine bu yükü koyamam”
Sonuç ne olursa olsun razı olduklarını aktaran tecrübeli antrenör; “Orduspor’un ligde kalması sonuç bölümü. Şubat ayındayız ve lig Mayıs ayında sona erecek. Çocukların üzerine bu yükü koyamam. Biz, bu hafta futbolun bütün güzelliklerini sahaya yansıtacağız. Orduspor’un bu gençlerini yarına hep birlikte hazırlayacağız. Tabi ki, buraya kaybetmek için değil kazanmak için geldim. Ancak bunların şimdiden lanse edilmesini yanlış buluyorum. Bekleyeceğiz. Sonuç ne olursa razıyız” ifadelerini kullandı. Ordu Hayat / Tevfik Kul

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.