Orduspor.Net

Stad Projesine Tepkiler Var

orduspor-stad-tepki

Gençlik ve Spor Bakanlığının iki yıllık süre içerisinde yatırım programına aldığı ve 100 milyon liralık bütçesiyle Resmi Gazetede yayımlanan tek yatırım olan Ordu stadyumunun ihale tarihi belli oldu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 20 bin seyirci kapasiteli ve 100 milyon lira bütçeli yeni Ordu stadının 23 Kasım’da ihaleye çıkacağını belirtti. Fakat bu projeye sosyal medyada büyük tepkiler var.. Başkan Yılmaz’ın yaptığı açıklamaların Ordusporu yok saymanın bir talihsizlik olduğu belirtiliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonrası yeni Ordu stadyumunun 23 Kasım’da ihaleye çıkacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “30 Mart mahalli seçimlerinde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Projesi hazırlanan yeni stat, Bakanlıkla yaptığımız görüşmeler sonrası 100 milyon liralık bütçesiyle iki yıllık yatırım programına alınmıştı. 23 Kasım’da ihaleye çıkacak yeni stadyum sulu sistem, alttan ısıtmalı ve doğal çim saha olacak. Spor kompleksi biçiminde inşa edilecek stadımız Ordumuza hayırlı olsun” dedi.

Amatör spor kulüplerine de müjde veren Başkan Enver Yılmaz, “Stadın ihalesinin sonrasında ve inşaat süreci başlamadan amatör spor kulüplerimiz için modern spor sahaları ve kapalı alanları hizmete açacağız. Bu kapsamda Amatör spor kulüplerimiz de modern tesislere kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

Yeni Ordu stadının tamamlanmasıyla beraber kentin içerisinde bulunan stadyumun da kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılacağını belirten Başkan Yılmaz!ın bu açıklamalarına Ordusporu yok sayması ve Ordu’da gelecekte daha da çok yaşanacak trafik sıkışıklığı sebebiyle sosyal medyada övgü yerine tepkiler yapılıyor… Yeni stadın bu nedenden dolayı Soya mevkiine değil, Efirli mevkiine yapılması isteniyor..

İŞTE O TEPKİLERDEN BİRİSİNİ AYNEN AŞAĞIDA YAYINLIYORUZ..

Ömer Faruk Günay Satad projesi bir hükümet projesidir ve 100 milyon tl lik bir yatırımdır…Ordumuz içinde önemli bir yatırımdır. Bunun için ilk önce devletimize ve Ordunun yetiştirdiği oldukça önemli siyaset ve devlet adamı Başbakan yrd.hükümet sözcüsü sn Prof.Dr.Numan Kurtulmuş a teşekkür ederiz..

Ancak büyükşehir belediyesinin ortak aklın dışında; büyük ORDUSPORU,bu kentin en önemli ve en köklü tek markası ORDUSPORU yok sayarak açıklama yapması büyük bir talihsizliktir… Durugöl bir yerleşim yeridir…Orduspor tesisleri ametör kulüpler ve diğer tesisleriyle kent için önemli bir kombinasyondur.

Ayrıca teknik açıdanda zemin problemli olduğu söylenmektedir… Bütün bunlara rağmen hangi karanlık hesaplarla ORDUSPOR ve amatör kulüpler(2025 e kadar sozleşme var)oradan kaldırılmaya yok edilmeye kapatılmaya çalışılmaktadır… ORDUSPOR herkesten büyüktür kapatılamaz yok edilemez..Zaten bunuda Ordunun çocukları ligin başından buyana göstermiştir…

Orduya yapılacak raylı sistem taşıma projeside göz önüne alınarak,ve yine ORDUSPORUN tüm Ordunun takımı olduğu düşünülerek,kent trafiğini de tamamıyla rahatlatacak biçimde yeni stad EFİRLİ mevkine yapılmalıdır…

Devletimize ve başbakan yardımcımıza bu hususta güvenimiz tamdır… (Ordusporu hesaba katmadan ve ilerisini gerisini düşünmeden siyasi ve ticari rant hesaplarıyla kentin göbeğine stad yapılacak demek bir hezeyandır….)

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

Yönhaber

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.