Orduspor.Net

Orduspor bedelsiz mi satıldı?

orduspor2

Orduspor Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk’un başkanlığının düşebileceği iddia edildi. Pamuk’un sportif amaçla kurulan iki dernekte birden başkan olmasının Dernekler Yasasına aykırı olduğu bu nedenle başkanlık yapamayacağı kaydedildi.

Ordu’da Mustafa Gündoğdu tarafından kurulan Mor Beyaz Spor Kulübü Başkanlığına bir süre sonra Yaşar Pamuk seçildi. Mor Beyaz Spor Kulübü, çeşitli spor kollarında faaliyet gösteriyor.

Pamuk, Mor Beyaz Spor Kulübündeki görevinden istifa etmeden yine spor faaliyetlerinde bulunan Orduspor Kulübü Başkanlığına seçildi.

Dernekler Yasasına göre bir kişi aynı amaçla kurulmuş derneklerin sadece birisinde görev alabiliyor. Yaşar Pamuk’un Mor Beyaz Spor Kulübünden istifa etmeden Orduspor Kulübünde de Başkan olması üzerine Ordu Valiliği Dernekler Masası Müdürlüğünün basında ve kamuoyunda çıkan haberleri ihbar kabul ederek inceleme başlattığı öğrenildi.

GÖKÇEK YÜZÜNDEN ANKARASPOR KÜME DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğullarının hem Ankaragücü’nde hem de Ankaraspor’da yönetici olması nedeniyle Futbol Federasyonu Ankaraspor’u küme düşürmüştü.

4 MİLYON DEĞERİNDEKİ TAKIM BEDELSİZ SATILDI

Orduspor Kulübü Başkanı Yaşar Pamuk , Süper Lig’de mücadele eden ve  4 milyon değeri olan Bayan Basketbol Takımını da kendisinin kulüp başkanı olduğu Mor Beyaz Spor Kulübüne aktardı. Bir kuruş paraya ihtiyacı olan Orduspor Kulübünün neden 4 milyon değerindeki takımı bir başka kulübe bedelsiz sattığı konusunda bir açıklama yapılmıyor.Bu aktarmanın yasal olmadığı da konuşuluyor. Aktarma yapmak için Genel Kurul kararının olması gerektiği vurgulandı.

Mor Beyaz Spor Kulübü bünyesinde geçen Bayan Basketbol takımının tekrar Orduspor Kulübü çatısı altına girip girmeyeceği ise bilinmiyor.

Ordugazete

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.