Orduspor.Net

Tek Şartım Orduspor Sevgisi

yasar-pamuk-orduspor-sevgisi

Orduspor Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk, geçen sezon başarısız olduklarını ancak Orduspor’un kayyuma kalmasına engel olmak için başkan olduğunu açıkladı. Pamuk, “Orduspor Başkanı olarak beni tekrar seçtiğiniz için herkese teşekkür ederim. Ben mevki makam peşinde olmadım. Her zaman başkan olmak isteyen, 100 imzayı toplayıp yönetimini yapanlara saygılıyım. Ben vebalimi yerine getirmek için, kulüp kayyuma kalmasın diye başkan oldum. Tekrar teşekkür ederim. Benim tek şartım Orduspor sevgisi. ”

Pamuk’un açıklamalarından satır başları;

Sorumluluğu tek başıma üzerime alıyorum

“Geçen sene Orduspor’u daha iyi yerlere getirebilir miyiz diye yola çıktık. Tekrar tekrar söylüyorum, yaşanan süreçte hem maddi hem de sportif anlamda hiçbir şeye bağlı kalmadan mücadele etmeye çalıştık ama başarılı olamadık. Başarısızlık varsa yönetim, teknik heyet ve çalışanlar elinden geleni yapmıştır. Bunu vebali ve sorumluluğunu tek başıma üzerime alıyorum.”

Dava süreci artık savcı ve mahkemelerin elinde

“Kim ne derse desin ne eski yönetimi ne de başka şeyleri suçlama niyetine girmedim. Ben sadece Orduspor kulüp başkanı olarak kayıtlarda ve defterlerde karşımıza neler çıktıysa kamuoyu ile paylaştık. Gördüğümüz eksiklikleri ve yanlışları hukuk yoluyla bildirmeye çalıştık. Şu ana kadar mahkeme kararı ile açılmış bir dava yoktur. Biz gördüğümüz eksiklikleri ve hataları, avukatlarımız aracılığımızla savcılara yazılar bildirdik. Savcılarda bunlar hakkında soruşturmaları başlattı. Mahkeme sürecini hukuk biliyor. Bizim bundan sonra elimizden gelen bir şey yok. Dava süreci savcı ve mahkemelerin elinde.”

Orduspor Kulübü’nün bir tüzüğü var

“Ekonomik anlamda yola çıktık. Başarılı olacağımızı öngördük ancak tutmadı. İstanbul’da program yaptık ancak bugün itibarı ile sadece 660 milyar lira alabildik. Söz verilmesine rağmen bu kadar meblağ elimize geçti. Orduspor Kulübü’nün 1 yılı bu onu yapmış, o bunu yapmış demekle geçti. Bunun hiç kimseye yardımı olmadı. Bu çekişmeler bize bir şey kazandırmadı ve hala kazandırmayacak. Şu an gündemde delege listesi var. Orduspor Kulübü’nün bir tüzüğü var ve 31-12-2015 tarihine kadar aylıklarını ödeyenler delegedir. Bu tüzüktür ve ben bunu değiştiremem. Aidatını ödeyen herkes delege olduğunun bilincinde olması lazım.”

Ekonomik olarak yaptığım her şeyin arkasındayım

“Ekonomik olarak bugüne kadar yaptığım herşeyin arkasındayım. Orduspor Kulübü bütçesi yaklaşık 6 trilyon. Bunu 1 trilyonu Spor Toto’dan gelip temliğe giden, elimiz bu paraya değmedi. Sezon başı transfer tahtasıyla ilgili 2 Trilyon 100 milyar gitti, buna da elimiz değmedi. Kalan para Orduspor Futbol Kulübü, Basketbol Şubesi, çalışanlar ve sporcular için ! Hem futbol hem de basketbol takımı olarak başarısız bir sezon geçirdik ama ekonomik olarak kötüye gitmedik. Piyasaya borcumuz yok ve geçen 1 yılda ekstra borç yapmadık.”  ORDU OLAY

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.