Orduspor.Net

Tesis olarak Turnasuyunu düşünüyoruz

mustafa-genc-tesis-turnasuyu

Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Ordu’ya yeni stadyum yapılmadan önce Durugöl’de amatör olarak faaliyet gösteren kulüplerin faydalanabileceği sahaları stadyumdan önce yapmaktır. Bu yeni tesisi de Turnasuyun’da 14 dönümlük arazi üzerine…

Durugöl’deki spor tesislerinin yıkılarak yerine Ordu Stadyumunun yapılacağı nedeniyle sporcularına antrenman yaptıracak yer sıkıntısı yaşayacaklarını düşünen Amatör Spor Kulüplerine müjdeli haber Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Genç’ten geldi. Genç, yeni stadyumun Durugöl 1 ve 2 Nolu sahanın yerine yapılacağını söylerken, Ordu’ya yeni bir tesis yapılmadan Durugöl’deki tesislere kazma vurulmayacağını ifade etti. Genç ayrıca Büyükşehir Belediyesiyle sürekli istişarelerde bulunduklarını ve Durugöl’deki sahanın yerine yapılacak olan yeni tesisin büyük ihtimalle Turnasuyu’nda bulundan deniz kenarındaki 14 dönümlük arazi üzerinde yapılacağını ifade etti.

Stadyum çalışmaları başladı

Yeni Stadyum hakkında bilgiler veren Genç, “Yapılacak yeni stadyum Ordu’nun prestij projesi olduğu için bu işin içinde Sayın Başbakan Yardımcımız, Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber istişareler yapıyoruz. en son alınan karar bu stadyum’un Durugöl’deki 2 sahanın olduğu alana yapmaktı. Bununla ilgili çalışmalar 15 gün önce başladı. Mimar ve 3 arkadaş gelip ölçümleri yaptılar. Alt yapısıyla ilgili (doğalgaz, su ve kanalizasyon) araştırmalarını da yaptılar. Topladıkları dokümanları genel müdürlüğe rapor halinde sunacaklar. Rapor süreci bittikten sonra zemin etüdü olacak ve ondan sonra maliyeti hazırlanıp ihale aşaması olacak” dedi.

Turnasuyu’nu düşünüyoruz

“Bu aşamaya geçmeden önce Büyükşehir Belediyemiz ve Genel Müdürlüğümüzün kanaati Durugöl’de amatör olarak faaliyet gösteren kulüplerin faydanılabileceği sahaları stadyumdan önce yapmaktır. Bununla ilgilide Büyükşehir Belediye Başkanımı Enver Yılmaz, büyük bir girişimde bulunuyor. Turnasuyun’da 14 dönümlük bir yer var ve büyük ihtimalle orası olur diye düşünüyoruz. Biz Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

Önce yeni tesis

Amatör Kulüpleri zora sokmayacaklarını ve yeni tesis yapılmadan Durugöl’e kazma vurmayacaklarını söyleyen Genç, “Turnasuyu çok güzel bir yer. Denize yakın olmasından dolayı sporcuların maç dışında deniz kenarında rahatça vakit geçirebilecekleri bir yer. Ayrıca sporcuların aileleri geldiği zaman beraber vakit geçirebilecekleri çok güzel bir yer. Bu yerde mutabık kalırsak stadyumun inşaatına kazma vurulmadan önce amatör sahaların bitmesi gerekiyor. Bunu da devletimiz başarak güçte. Bizde bu konuda üzerimize düşen her türlü çalışmayı yapacağız” dedi.

Her kulübe oda

Durugöl’deki hataları tekrarlamayacaklarını söyleyen Mustafa Genç, “Durugöl’de yapılan hataları orada yapmayacağız. Her kulübün kendi yeri olsun, kendi soyunma odaları olsun istiyoruz. Durugöl’de kendi soyunma odalarımızı kulüplere vermişiz bu odalar hor kullanılmış. Kulübün kendi binası ve odaları olursa eminim çok güzel bir şekilde bakacaklardır. Sadece çocukların ayağına top vermekle bu iş olmuyor. Onları topluma bilinçli bireyler olarak kazandırması gerekiyor. Devletin malına zarar verenlerden bu tahsis ettiğimiz odaları geri alacağız. Biz harcadığımız her kuruşta 78 milyonun hakkının olduğunun bilincindeyiz” dedi. ERDİ BATTAL-ÖZEL HABER

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.