Orduspor.Net

Tkbl’de Sezon Fikstürü Çekildi

simay

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 2013-2014 sezonu fikstürü çekildi.

Polat Renaissance İstanbul Hotel’de Türkiye Basketbol Federasyonu ve TKBL kulüp temsilcilerinin katılımıyla fikstür çekimi yapılırken, sezonun maç programı da belli oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, fikstür çekiminde yaptığı konuşmada,Türk kadın basketbolunu daha ileri taşıyacak bir sürece girildiğini belirterek, “Önümüzdeki sene kadınlarda ilk kez dünya şampiyonasını ülkemizde düzenleyeceğiz. Böyle bir basketbol seviyesine gelebilmiş olmanın ve bunu ülkemize yaşatabilmenin gururuyla bu sezona başlıyoruz. Aynı bağlamda 2014’ün milli takım oyuncuları açısından da çok verimli ve sakatlıksız geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sezonu hep birlikte çok daha güçlü bir şekilde geçirmeyi temenni ediyorum. Herkese yeni sezonda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toplam 14 takımın katılımıyla oynanacak TKBL’nin 19 Ekim Cumartesi günü başlaması planırken, Türkiye Kupası maçlarının da 11-13 Ekim tarihlerinde oynanacağı belirtildi.

Ligde ilk hafta maçlarının programı şöyle oldu :

Canik Belediyesi-Homend Antakya Belediyesi

Tarsus Belediyesi-Kayseri KASKİ

Orduspor-Beşiktaş

Ceyhan Belediyesi-Fenerbahçe

Galatasaray – Adana Botaş

İstanbul Üniversitesi BGD-Konak Belediyesi

TED Ankara Kolejliler-Mersin Büyükşehir Belediyesi – İstanbul

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.