Orduspor.Net

Transfer yasağı konuluyor

orduspor-basketbol-transfer-yasagi-konuluyor

Orduspor Kulübü’nde sular durulmuyor. Sportif AŞ’nin elinde olan Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın Orduspor Kulübü’nün elinde olmamasına karşın Başkan Yaşar Pamuk, en kısa zamanda Sportif AŞ’nin de Orduspor’un olacağını belirtti. Ancak son olarak geçen sezondan alacakları olan oyuncuların kulübü federasyona şikayet etmesinden dolayı transfer yasağı aldığı öğrenildi.

Orduspor Kadın Basketbol Takımı eski Genel Menajeri Ahmet Aktan, geçen sezondan oyunculara ve teknik ekibe 400 bin TL borç odluğunu belirterek, Mor Beyazlı ekibin transfer yasağı aldığını dile getirdi.

“Transfer yasağı konuluyor”

Aktan, oyuncularla birlikte 400 bin TL’lik alacakları olduğu için Orduspor Sportif AŞ Basketbol Takımı’na transfer yasağı verildiğini aktararak; “Orduspor’un, geçtiğimiz sezondan oyunculara ve teknik ekibe toplam 400 bin TL borcu var. Bugün itibariyle de transfer yasağı konuluyor. Sabredecek gücümüz kalmadı. 4 aydır 5 kuruş para görmedik. Başkan Yaşar Pamuk’u aradım. Konuşmak istedim. Haberinin ve bilgisinin olmadığını söyledi. Nedim Bey de diyor ki, bugün Yaşar Pamuk’un bir açıklaması olmuş. Haberi olmadığını ve basketbolun Sportif AŞ’ye geçtiğini kongreden dışarı çıktığında öğrendiğini söylemiş. Parayı kendisinin ödeyeceğini ancak basketbol olayının netleşmeden ödeme yapmayacağını söyledi” dedi.

“Futbol gibi basketbolu da öldürecekler”

Bir an önce çözümü bulmaları gerektiğini aksi taktirde basketbolu da öldüreceklerini kaydeden Genel Menajer Aktan, “Orduspor, 3 sezondur bu çocukların emeğini çaldı. Ben her şeye rağmen Ordu’yu seviyorum. Çok iyi arkadaşlarla dostluklarım oldu. 3 seneden bu yana başarılı olmuş ve bu sezonda Avrupa Kupası’nda oynayacak bir takıma transfer yasağı konmasıyla yazık olacak. Üzülüyorum. Yazık ediyorlar. Çözüm neyse bir an önce bulmaları gerekir. Yoksa basketbol takımını da futbol gibi öldürecekler” diye konuştu.

Sportif AŞ Orduspor’un değil!

Yapılan genel kurulda Orduspor Sportif AŞ, Orduspor Kulübü’nün değil, Nedim Türkmen, Akın Çiçek, Alparslan Baki Ertekin, İbrahim Hatipoğlu ve Yener Korkmaz’dan oluşan 5 kişilik bir yönetimin eline geçti.

Hoca ile anlaşıldı…

Sportif AŞ Basketbol Şube Sorumlusu Akın Çiçek, Alper Durur’dan boşalan başantrenörlük görevi için daha önce Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşayan Aydın Uğuz ile anlaşmaya vardı.

Pamuk, söz verdi…

Son olarak basının karşısına çıkan Başkan Yaşar Pamuk, Sportif AŞ’nin Orduspor Kulübü’nden ayrı olacağını kongreden sonra öğrendiğini belirterek, kendi imzası olmadan Sportif AŞ’ye tescil dahi vermeyeceklerini dile getirdi. Pamuk, Orduspor taraftarlarına söz vererek, 3-5 gün içinde Sportif AŞ’yi de Orduspor Kulübü’ne katacağını dile getirdi.

Parayı kimin ödeyeceği belli değil!

Eski Genel Menajer Ahmet Aktan’ın söylediği transfer yasağının kaldırılması için 400 bin TL’yi eski Başkan Nedim Türkmen ve mevcut Sportif AŞ yönetiminin mi yoksa Yaşar Pamuk başkanlığındaki Orduspor Kulübü’nün mü ödeyeceği henüz netlik kazanmadı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.