Orduspor.Net

Üst tura çıkacağız

orduspor-kadin-basketbol

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde son sırada yer alan Orduspor Kadın Basketbol Takımı, dikkatleri Avrupa’ya çevirdi. Perşembe günü kendi evinde Udominate Basket’i konuk edecek olan Potanın Menekşeleri, galip gelerek tur atlamak istiyor. Başkan Yaşar Pamuk, bir üst tura çıkacaklarına inandıklarını dile getirdi.

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası B Grubu’nda oynadığı 5 maçın 3 tanesini kazanarak gruptan çıkma adına büyük bir avantaj yakalayan Potanın Menekşeleri, Udominate Basket maçına kilitlendi.

Galibiyet tur demek…

Orduspor’un,gruptan çıkabilmesi için zayıf rakibi Udominate Basket’i mağlup etmesi yetiyor. Ya da Dinamo Moskova’nın TTT Riga’ya yenilmesi de Menekşelerin turlaması anlamına geliyor.

“Bir üst tura çıkacağız”

Orduspor Başkanı Yaşar Pamuk, Udominate Basket’i seyircilerinin de desteği ile mağlup ederek adlarını bir üst tura yazdırmak istediklerini kaydederek, ” FIBA Kadınlar Avrupa Kupası B Grubu’nda son maçımızı oynayacağız. Kazanmamız durumunda adımızı bir üst tura yazdıracağız. İlk maçta rakibimizi deplasmanda yenmiştik. Şimdi de kendi evimizde mağlup etmek istiyoruz. Kazanarak bir üst tura çıkacağız. Ama burada yine taraftarlarımız önemli bir unsur olacak. Onların desteği ile bugünlere kadar geldik. Yine taraftarlarımızın desteği ile gruptan çıkacağız” dedi.

Kaptan destek istedi…

Gruptan çıkmak istediklerini söyleyen Takım kaptanı Gülşah Akkaya ise, ” Udominate Basket maçına hazırlanıyoruz. Kazanmak istiyoruz. İlk maçta rakibimizi farklı yendik. Taraftarlarımızın desteği ile yine kazanacağımıza inanıyorum. İnşallah bir üst tura çıkacağız. Perşembe günü tüm Orduluları destek için Durugöl Spor Salonu’na bekliyoruz” diye konuştu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.