Orduspor’un çiçeği burnunda Teknik Direktörü Zafer Öztürk, sıfırdan bir takım kurarak Orduspor’u yaşatmak için göreve geldiğini belirterek, ‘ya 3. haftada kovulurum ya da lig sonunda kahraman olurum’ dedi.

Orduspor’a gönülden bağlı biri olduğunu söyleyen Öztürk, hep beraber Orduspor’u tekrar ayağa kaldırmak için mücadele vereceklerini dile getirdi.

“Sıfırdan takım yapıyoruz”
Ellerinde hiç oyuncu olmadığını aktaran başarılı antrenör; “Sıfırdan yeni bir takım yapıyoruz. Futbola aç, istikbal bekleyen, hedefi olan futbolcularla bir kadro oluşturacağız. Görüştüğümüz oyuncular Bölgesel Amatör Lig’de oynamış oyuncular. Geçen sezonki kadrodan kimse yok. Oyuncuların hepsi ayrıldı gitti zaten. Altyapımızdan inandığım oyuncular var. Altyapıdan takıma takviye yapacağım. 2 tane yabancı oyuncu alacağım. Gerisi de dışarıdan BAL Ligi’nde oynamış, kendisini ispatlamak isteyen deneyimli oyuncuları kadroya katmayı düşünüyorum. Şuanda elimizde hiç oyuncu yok” dedi.

“Seçme yapacağım”
2-12 Ağustos tarihleri arasında Perşembe İlçe Stadı’nda futbolcu seçmesi yapacağına değinen Öztürk; “Arayanlar çok. Ama Orduspor’un adı için gelmek isteyen çok sayıda futbolcu var. Aç oyuncular var. Onların hepsine şans vereceğim. Gelen her oyuncuya kapım açık. İsterse 60-70 tane gelsin. Bunlardan 3-4 tane oyuncu çıkarabilirsek bizim için iyi olur. Şimdi TÜFAD’dan da destek isteyeceğim. TÜFAD’ın antrenörlerine seçme yaptıracağım. 2 Ağustos’ta da Perşembe İlçe Stadı’nda seçme yapacağım. bu seçme 10 gün kadar sürecek. Olursa DSİ’nin misafirhanesini kullanmaya çalışacağım. Ondan sonra da kamp kadrosunu oluşturup yolumuza devam edeceğiz. 14 Ağustos gibi de yeni sezon için kampa gireceğiz” diye konuştu.

Ekibi belli…
Teknik ekibinin de yer alan isimleri de açıklayan tecrübeli çalıştırıcı, şunları kaydetti; “Yardımcı hoca olarak kaleci antrenörü Musa Demir var. Gökşin Çelik ile görüştüm. O daha karar vermedi. 1 Ağustos gibi kararı netleşecek. O olmazsa bile araştırıyorum. Bir tane kondisyoner ile anlaşacağız.”

“Orduspor’u yaşatmak için buradayım”
Ateşten gömlek giydiğini ancak Orduspor için her şeye razı olduğunu kaydeden Öztürk; “Amacımız ligde kalmak. Şuanda hoca olarak burada görev yapılacak gibi değil. Ateşten gömlek giyiyoruz. Normalde dışarıdan bir hoca şu takımda gelip çalışmaz. Ben yönetimle anlaşırken, para pul hiç bir şey konuşmadan göreve geldim. Ben Orduspor’u yaşatmak için buradayım. Ya 3 hafta sonra kovulurum ya da lig sonunda kahraman olurum. Ünye 1957 Spor ve Fatsa Belediyespor ile aynı gruptayız. En azından onlardan birini geçerek ligde kalmak istiyoruz. Ama şuan şampiyon oluruz diyemem. Elimizdeki kadroyu bir görmem lazım” dedi.

“Hiç oyuncumuz yok”
Eski başkanlardan transfer yapmalarını isteyebileceklerinin altını çizen başarılı antrenör; “Şuan hiç oyuncumuz yok. Oyuncuları toparlamadan hedefimiz şu diyemiyoruz. Oyuncu kalitesini toplayıp bir araya getiririz, ona göre hedef belirleriz. Baktık ki mayamız iyi, kumaşımız iyi, aşımız da tutarsa gerekirse paraya da kıyarız iyi takviyeler yaparız. Eski başkanlardan da tecrübeli oyuncu isteyerek transfer atağında bulunabiliriz. Şuan herkes Orduspor’a bitti gözüyle bakmasın. İnşallah başarırız” şeklinde konuştu.

“Antrenörlükten emekli oldum”
Kendisini eleştirenlere de cevap veren Öztürk, “Kendime güveniyorum. Kimileri eleştirebilir, yetersiz diyebilir. Ama ben antrenörlükten emekli olan bir antrenörüm. Benim sporcularımın çoğu profesyonel ve bölgesel liglerde hocalık yapıyor. Ben Orduspor’a gönülden bağlı biriyim. Ben Orduluyum, Ordusporluyum. Orduspor için de elimi taşın altına koymaya hazırım. Bu sezon hep beraber Orduspor’u ayağa kaldırmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat / Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…Tevfik Kul (Özel Haber)

Cevap Ver