Orduspor.Net

Yeni transfer heyecan yarattı

orduspor-basketbol-levent-deringol

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’inde mücadele eden Orduspor, hafta sonu deplasmanda karşılaştığı BOTAŞ maçında rakibine 72-64 mağlup oldu. Menekşeler bu sonuçla birlikte ligdeki 8. mağlubiyetini aldı ve 13. sıraya geriledi. Hedef maçlarından birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Orduspor kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Levent Deringöl, bir diğer hedef maç olarak gördükleri ve çarşamba günü saat 17.30’da Durugöl Spor Salonu’nda oynayacakları Samsun Canik Belediye maçını kazanmak istediklerini belirtti.

Rotasyon sıkıntımız var

BOTAŞ maçı hakkında değerlendirmelerde bulunan Orduspor Başantrenörü Levent Deringöl, “BOTAŞ maçı bizim hedef olarak gördüğümüz maçlardan bir tanesiydi. Önceki haftalarda giden oyuncularımızın yerini dolduramamış olmamız sebebiyle önemli sıkıntılar yaşadık. Basketbolda bir oyuncu her şeyi değiştirebilecek kapasiteye sahip oluyor. BOTAŞ maçında da son periyotta rotasyon sıkıntısı yaşadık ve 1 sayı ile önde girdiğimiz son periyotta maçı 8 sayı ile kaybettik. Oyuncu çıktığı zaman yerine giren oyuncu onun yerini dolduramayabiliyor. O yüzden rotasyon sıkıntısı yaşamamız bizi zor durumda bırakıyor” dedi.

Canik Belediye maçını kazanmak istiyoruz

Kendi sahalarında konuk edecekleri Samsun Canik Belediye maçı ve yeni transfer Tierra La She Ruffin Pratt hakkında açıklamalarda bulunan Deringöl, “Samsun Canik Belediye iyi bir takım. Edirne, Mersin ve BOTAŞ gibi hedef maçlarımızdan bir tanesi. ABD’li Tierra La She Ruffin Pratt’ı transfer ettik ve maça yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni oyuncumuzu Canik maçında oynatabilirsek rotasyon sıkıntımızı azaltmış oluruz. Samsun Canik Belediye maçında son maçına çıkacak olan Jelena Milovanovic’in yerine de oyuncu arayışlarımız sürüyor. Ocak ayında bu transferleri gerçekleştirerek daha güçlü olmayı hedefliyoruz. Çarşamba günü tüm taraftarlarımızı bize destek olmaları için maça davet ediyorum” diye konuştu.

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.