Orduspor.Net

Yine transfer yapabiliriz

sinan-bayraktar-yine-transfer-yapabiliriz

Orduspor Teknik Direktörü Sinan Bayraktar, İstanbulspor ile oynayacakları maçı seyirci baskısıyla kazanmak istediklerini ancak hiçbir maçın kazanma garantisi olmadığını dile getirdi.

Orduspor’un öncelikli hedefinin ligde kalmak olması gerektiğini savunan Bayraktar, 3-5 yıllık uzun vadeli planlar üzerinde durulduğunu ifade etti.

“Tecrübelilere ihtiyaç var”

Genç oyuncuların tecrübelilerden çok şey öğreneceklerini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, “Takımda tecrübeli adamlara ihtiyaç var. O yüzden transfer yaptık. Bizim gençlerimizde iyi ama maç içinde oyunun gidişatına göre oyunu soğutmak veya hakemi etkilemek gerekebiliyor. Bu da daha çok tecrübeli oyuncuların yapabileceği bir iş. Gençlerde ağabeylerinden bir şeyler öğrenecekler. Hem tecrübeli hem de gençleri takımın içinde bir arada oynatırsak, bundan en karlı olan gençler olur. Kendi gelişimleri daha hızlı olur ve böylece takımda daha iyi yerlere gelir.

“Yine transfer yapabiliriz”

Transfer tahtasının açılması durumunda birkaç tane daha transfer yapmayı düşündüklerini söyleyen Bayraktar; “Şimdiye kadar 7-8 tane oyuncuyla anlaştık. Son olarak Ardahan ve Hüseyin Kuday’ı kadromuza kattık. Artık bu saatten sonra boşta çok fazla oyuncu bulamayız. Ancak belki son gün bir sürpriz olurda iyi bir oyuncu çıkarsa transfer ederiz” diye konuştu.

“Kazanmanın garantisi yoktur”

Yeni sezona hazır olduklarını ancak yine de çok iyi kadro yapmanız durumunda bile kazanamama ihtimalinin olduğunu aktaran tecrübeli çalıştırıcı; “Takımın durumu gayet iyi. Sadece transfer ettiğimiz oyuncuların durumları net olmadığı için psikolojik açıdan rahat değillerdi. Şu an en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Sahada kazanmak için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Zaten çok iyi kadro yapsanız bile kazanmanın garantisi yoktur. Örneğin Osmanlıspor, PTT 1.Lig’den çıktığı kadroya sadece 2 tane takviye yaptı ve şampiyonluk adayı Galatasaray’ı yendi. Futbol böyle bir şey. Çok iyi kadronun olsa bile galip gelemeyebilirsiniz. İstanbulspor maçını evimizde oynayacağımız seyirci baskısıyla kazanmak istiyoruz. Ancak dediğim gibi hiçbir maçın garantisi yok” şeklinde konuştu.

“Uzun vadeli planlar yapıyoruz”

Orduspor’un hedefinin ilk yıl bulunduğu yerde kalmak olması gerektiğini savunan Bayraktar; “Biraz gerçekçi olmak lazım. Orduspor’un hedefinin ilk yıl ligde kalmak olması gerekiyor. Çünkü yeni bir oluşum yapıyoruz. Orduspor’u yaşatıp gelecekle ilgili planlar yapmamız lazım. Günü birlik başarılar yerine 3-5 yıllık uzun vadeli planların üzerinde durmamız gerekiyor. Bu iş ancak bu şekilde olur” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.