Orduspor.Net

Cezayı Düşünmüyoruz

oguz-yilmaz-ceza-orduspor

Orduspor’da geçtiğimiz sezon kadroda yer alamayan savunma oyuncusu Oğuz Yılmaz, yeni sezon öncesinde çok çalıştığını kaydederek, Orduspor için elinden geleni yapacağını ifade etti.
Takım olarak her şeyin çok güzel geçtiğini belirten genç savunmacı, -9 puanlık cezayı düşünmediklerini ve sadece sahaya çıkıp kazanmak için oynayacaklarını dile getirdi.

“Kampı iyi değerlendirdim”
İlk etap kampında çok çalıştığını ve geçen sezondan kalan açığını kapatmaya çalıştığını aktaran Yılmaz; “Ordu’daki kampımızda çok çalıştım ve ardından Erzurum Palandöken kampına gittim. Bu sezon ilk etap kampını iyi değerlendirmeye çalıştım. Aynı şekilde ikinci etap kampında da var gücümle çalıştım. Geçtiğimiz sezon kadroda olamamıştım. Bu sezon iyi çalıştım. Geçen sezonun açığını kapatmaya çalıştım. Hocam da sağ olsun, beni 2.etap Erzurum Palandöken kampına götürdü. Bende elimden gelenin en iyisini yaparak, lige hazır olmaya çalışıyorum. Hocamın yüzünü kara çıkarmak istemiyorum” dedi.

“Takım içinde var olmak istiyorum”
Bu sezon daha çok çalışarak sezona hazır olmak istediğinin altını çizen genç oyuncu, “Takımım için elimden gelenin en iyisini yapacağım. İlk ve 2.etap kampında iyi çalışan bir Oğuz Yılmaz vardı. Açıklarımı kapatıp, daha iyi olmak için çalışacağım. Geçen sezon bu takımın içinde pek olamadım. O yüzden bu sezon daha iyi çalışıp, bu takımın içinde var olmak için çalışacağım” diye konuştu.

“Biz iyi bir takımız”
Takım olarak çok iyi çalıştıklarını ve bunu da sahada göstereceklerini söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti; “İyi bir arkadaş grubumuz var. Takım içindeki birlikteliği ve arkadaşlığı devam ettirip, iyi bir seri yakalayabilirsek, her şeyin daha güzel ve neşeli olacağını düşünüyorum. Bizim açımızdan her şey güzel. Çok iyi çalışıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Böyle devam edersek, önümüz açık olacaktır. Biz iyi bir takımız. İnşallah bunu da sahada göstereceğiz.”

“Cezayı düşünmüyoruz”
Puan silme cezasının kendilerini etkilemeyeceğini savunan genç savunma oyuncusu;-“9 puan silme cezasını düşünmüyoruz. Çünkü biz takım olarak birbirimize güvenip, inandığımız için -9 puanı aşacağımızı düşünüyorum. O yüzden pek -9 puanlık ceza gelmiş ya da gelmemiş önemli değil, biz sadece çıkıp kazanmak için oynayacağız. Puan silinmesi ya da diğer faktörler bizi fazla etkilemiyor” şeklinde konuştu.

“İlk maçı kazanmak istiyoruz”
Şimdi den ligin ilk haftasında oynayacakları Bayrampaşa maçını düşündüklerini söyleyen Yılmaz; “Artık hazırlık döneminin sonuna geldik. 3 Eylül’de kendi sahamızda Bayrampaşa ile karşılaşacağız. Hedefimiz ligdeki ilk müsabakamızı kazanarak lige galibiyetle başlamak. Hazır olduğumuzu kamptaki maçlarda gösterdik. Seyircimiz önündeki ilk maçtan 3 puanla ayrılmayı planlıyoruz” dedi.

“Daha etkili oluyoruz”
Orduspor taraftarlarının verdikleri destekle direkt olarak maçın skoruna etki edebildiğini aktaran Yılmaz; “Orduspor taraftarları, Türkiye’nin en iyi taraftarları arasında. Kendi evimizde oynadığımız müsabakalarda direkt olarak skora etki edebiliyorlar. Onların destek olduğu karşılaşmalarda daha etkili oynayabiliyoruz. Biz, futbolcular olarak yeni sezonda taraftarlarımızı 19 Eylül Stadyumu’na çağırıyoruz. Bizden desteklerini esirgemesinler” ifadelerini kullandı.
Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.