Orduspor.Net

Kaçar Gibi Gittiler

ordupor-metin-altinay-kacti

Orduspor’a sezon başında para pul gözetmeksizin gelen ve sözleşme imzalayan Teknik Direktör Metin Altınay, Ordu şehrini ve Orduspor’u sık sık övmesine karşın deyim yerindeyse Mor Beyazlı ekipten apar topar kaçarak Diyarbekirspor’a imza attı. Orduspor camiası ve taraftarları ise Altınay, yardımcısı Mehmet Nacir ve Necdet Sarıalioğlu’nu tek kalemde sildi.
BİZİ SİLENİ BİZDE SİLERİZ!
Orduspor taraftarlarının sevgilisi haline gelen ve futbolcularında ağabey olarak gördüğü Metin Altınay’ın ayrılışının sarsıntıları hala yaşanıyor. Para için Orduspor’dan ayrıldığı öne sürülen tecrübeli çalıştırıcının, Diyarbekirspor ile anlaşması taraftarları da çileden çıkardı.
27 bin TL aldı
Sezon başında imzaladığı sözleşmede 30 Eylül’e kadar 30 bin TL peşinat alması gereken Metin Altınay’ın hesabına 27 Eylül Salı günü toplamda 27 bin TL yattı. 3 gün içinde Orduspor, 3 bin TL daha yatırmak için kolları sıvarken Altınay, herhangi bir ikazda bulunmadan Orduspor’dan ayrıldı.
Dava açılacak
Orduspor Kulübü, Metin Altınay, yardımcısı Mehmet Nacir ve kaleci antrenörü Necdet Sarıalioğlu’nun herhangi bir uyarıda bulunmadan ayrıldığı için dava açmaya hazırlanıyor.
Kaçar gibi gittiler!
Orduspor taraftarları, yönetim ve Başkan Yaşar Pamuk’un ikna çabalarını dikkate almayan Teknik Direktör Altınay, sabah tekrar görüşeceklerini söylemesine karşın, gece yarısı yardımcısı ve Necdet hoca ile birlikte Ordu’dan ayrılarak Diyarbakır’ın yolunu tuttu.
Ertesi gün başka takımla anlaştı
Altınay, Orduspor Kulübü’nden ayrıldığı günden sadece bir gün sonra Spor Toto 3.Lig 3.Grup ekibi Diyarbekirspor’a imza attı. Bu da Metin hocanın, Orduspor’dan ayrılmadan Diyarbekirspor ile anlaşmaya vardığını ortaya çıkardı.
Büyük peşinata gitmiş!
Altınay’ın, Orduspor’dan ayrılma sebebinin Diyarbekirspor’dan aldığı yüklü peşinat olduğu iddia edilirken, kaç bin lira peşinat için Orduspor’u yarıda bıraktığı ise henüz açıklanmadı.
Sende mi Necdet hoca!
Orduspor’dan ardına bakmadan ayrılan Altınay ve yardımcısı Mehmet Nacir bir yana, Orduspor’a yıllarca emek veren ve Ordu amatöründe de takımlar çalıştıran Necdet Sarıalioğlu’nun da Altınay’a uyup gitmesi tepkiyle karşılandı.
Haklar helal edilmedi…
Orduspor taraftarının yanı sıra yönetimde Metin Altınay’a hakkını helal etmedi. Mor Beyazlı kulüpten parasını almasına karşın kaçar gibi giden Altınay, spor etiğine uymayan davranışı nedeniyle tüm Türkiye’de de ayıplandı.
Taraftarlar es geçmedi
Orduspor taraftarları, Ankara Adliyespor maçında Altınay’ı es geçmedi. Taraftarlar, ‘Şu dünyada para büyük ihtiyaç, Metin Altınay paraya muhtaç diye’ protesto içerikli sözler söylediler.
Ordu’nun adını bile anmadı!
Diyarbekirspor’un, Maltepespor’u mağlup ettiği karşılaşma sonrasında konuşan Altınay, Diyarbekirspor’a seve seve geldiğini söyledi. Konuşmasında Orduspor’a geldiğince yaptığı konuşmanın bir benzerini yapan tecrübeli çalıştırıcı, Ordu’nun ve Orduspor’un adını bile anmadı.
16. haftada Ordu’ya gelecekler
Metin Altınay ve ekibi, Spor Toto 3.Lig’in 16. haftasında 11 Aralık Pazar günü Diyarbekirspor’un başında Ordu 19 Eylül Stadyumu’na gelecek. Orduspor yönetimi ve taraftarları, şimdiden Altınay ve ekibini protesto etmek ve tepki göstermek için hazırlıklara başladı.
Altınay ve ekibinin ayrılmasının ardından geriye Orduspor kombine kartlarını ellerine alarak çektirdikleri fotoğrafları kaldı.
Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.