Orduspor.Net

Kongre Sonrasında Gözler Futbolcularda

orduspor-kamp-antrenman-eksik

Orduspor Kulübü’nde kongre sonrasında gündeme ilk gelen konu futbolculara gelen teklifler oldu. Yeni sezon öncesinde transfer teklifi gelen bazı futbolcuların satılarak kulübe maddi gelir gelmesi planlanırken, Orduspor yönetimi, kısa süre içerisinde teklifleri değerlendirerek bazı futbolcuları yollayacak.

Süper Lig takımları başta olmak üzere PTT 1.Lig ve Spor Toto 2.Lig’den de ciddi teklifler alan gurbetçi oyuncu Burak Saban’ın yanı sıra birkaç oyuncuya daha teklif olduğu ve bu oyunculardan bonservis bedeli alabileceklerin beklenmeden gönderileceği bildirildi.

Tek gelir şirketleşmeden
Şirketleşmeden 500 bin TL civarında bir gelir elde etmeyi planlayan Orduspor Kulübü, yeni sezon öncesinde tek başına bu paranın yeterli olmayacağını düşünüyor. Sezonu rahat geçirebilmek için ek gelir kaynakları sağlamak isteyen yöneticiler, teklif gelen futbolculardan bazılarını göndermeyi planlıyor.

Öncelik Burak Saban…
Orduspor Kulübü, Burak Saban’ı göndermeyi kafasına koydu. Gurbetçi oyuncunun da gitmek istemesi yöneticilerin işini kolaylaştırırken, en çok bonservis bedeli veren kulüple anlaşma yapılarak gurbetçi oyununun kulübe gelir sağlayarak gönderilmesi planlanıyor. Burak için Süper Lig’den Alanyaspor, PTT 1.Lig’den Ümraniyespor ve Spor Toto 2.Lig’den ise Sarıyer’in ciddi teklifleri olduğu edinilen bilgiler arasında.

Saban da gitmeye sıcak bakıyor
Teklifler olduğunu doğrulayan Saban; “Süper Lig’den kulüplerle adımın geçmesi güzel bir duydu. Bu hem benim hem de kulübüm için gurur verici bir şey. Benim iyi yolda olduğumu gösteriyor ve daha istekli ve hırslı olmama neden oluyor. Orduspor ile iki yıllık sözleşmem var. İyi bir takım beni isterse ve satın alırsa maddi bir gelir kazandırdığım için öncelikle ben mutlu olurum. Takımdaki diğer oyunculara da bu maddi kazanç katkı sağlayabilir. Şartların daha iyi olmasıyla birlikte takımın performansı da artabilir” dedi.

3 oyuncu daha listede
Orduspor, sadece Burak Saban değil, birkaç oyuncuyu daha satarak yeni sezonda rahat etmek istiyor. Bunun için transferde adı geçen kaleci Kaan Kars, Özgen Erdem ve Doğancan Aynacı’nın da bonservis bedeli alınması halinde takımdan gönderilebileceği belirtildi. Şimdilik sadece Burak Saban’ın transferi yüksel sesle anılırken, bu 3 oyunu içinde ilerleyen günlerde kulübe resmi teklif gelmesi bekleniyor.

Doğrulanmıştı
Öte yandan Orduspor eski yöneticisi Metin Kır, Burak Saban, kaleci Kaan Kars, Özgen Erdem ve Doğancan Aynacı’ya Süper Lig, PTT 1.Lig ve Spor Toto 2.Lig’den teklifler olduğunu ve bu oyuncular hakkındaki kararın ise kongreden sonra verileceğini söylemişti.

Haziran ayı sonuna kadar ödemeler için 300 bin TL’ye ihtiyacı olduğu kamuoyunda dolaşan Orduspor’un, ay sonuna kadar bazı futbolcuları bonservisiyle göndermesi bekleniyor.
Ordu Hayat / Tevfik Kul

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.