Orduspor.Net

Orduspor Yok Sayılarak Stad Yapılmaz

orduspor-yasar-pamuk-stad-stadyum

Orduspor Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk, yeni yapılacak olan stadyum projesi hakkında açıklamalarda bulunarak, “Orduspor Kulübünü yok sayarak, stadyum yapılamaz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının iki yıllık süre içerisinde yatırım programına aldığı ve 100 milyon liralık bütçesiyle Resmi Gazete ’de yayımlanan tek yatırım olan Ordu stadyumunun ihale tarihi belli oldu. Başkan Enver Yılmaz’ın 30 Mart mahalli seçimlerinde söz verdiği mega projeler arasında bulunan stadyum 23 Kasım’da ihaleye çıkacak. Durugöl Spor Tesislerinin bulunduğu alanda 20 bin seyirci kapasiteli inşa edilecek Ordu stadı, 53 bin 952 metrekare alanda spor kompleksi olarak inşa edilecek.

BAŞKAN PAMUK’TAN TEPKİ
Orduspor Kulüp Başkanı Yaşar Pamuk, yeni yapılması planlanan stadyumun Orduspor’u muhatap alınmadan yapıldığını belirtti. Başkan Pamuk, stad yeri için kamuoyu yoklaması yapılması gerektiğine de vurgu yaparak, Orduspor’un yok sayılarak stad inşa edilmesinin doğru olmayacağını ifade etti. Pamuk, “Ordu’ya stad yapılıp yapılmayacağını siyasiler, ülkeyi yöneten hükümet karar verir. Bunlar büyük yatırımlar. Yeri Ordu halkının onayı alınarak, en güzel nerede olacağı, neresinin makul olacağı düşüncesi oluştuğunda yapılırsa iyi bir yatırımdır. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.
Başkan Yaşar Pamuk’un açıklamalarından satır başları;

“PROJE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DEĞİL”
Şu an Orduspor Kulübü profesyonel ligde top oynayan ve tüm Orduluların temsilcisi olarak spor yapan bir takım. Stadyum yapılırken orduspor tesislerini yıkarak bunun yapılması ve Orduspor Kulübü’ne bununla ilgili tesisinizi yıkıcağız, sizi şuraya götüreceğiz, sizi buraya götüreceğiz veya sizi yok sayıyoroz gibi hiçbir şey yok. Orduspor kulübü muhatap alınmadan stad yapılıyor. Diğer illerde stad yapılırken o ildeki ligin profesyonel takımıyla hareket edilerek bu tesisler yapılır. Bu da hükümet projesidir. Belediye başkanının bir projesi olamaz. Spor bakanlığının yaptığı proje belediye başkanının değil.

“DURUGÖL’E STAD YAPILMASI UYGUN DEĞİL”
Stadın yerinin Ordu halkına sorulması gerekiyor. Bu ilin sivil toplum örgütleri var, kent konseyi var, spor camiası var, amatör kulüpler var. Bu insanlardan da görüş alınsın. En iyi nereye uygun olursa stad oraya yapılsın. Durugöl’e stad yapılması çok uygun bir yer değil. Orduspor’u yok sayarak stadın yapılması da doğru değil. Ben Orduspor Kulübü başkanıyım beni yok sayabilirsiniz, ben gidebilirim ancak Yaşar Pamuk Orduspor Kulüp başkanı diye de Orduspor’un böyle mağdur edilmesi, yok sayılması doğru değil.

“HUKUKİ MÜCADELEMİZ SÜRECEK”
Orduspor Tesisileri 10 yıl daha bizde. Yani 10 yıllık devlet ile sözleşmemiz var. Sözleşmesi olan bir yere nasıl stad yapılır anlamış değiliz. Benim bildiğim, hazineden kiralanan bir yer kirasını düzgün ödediğin sürece, sözleşme sonuna kadar mal sahibinindir. Biz kirasını ödemişiz ancak kiralık olan bir yere inşaat düşünülüyor. Biz bu konuyla ilgili hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Sosyal medya hesaplarımız:
facebooktwitteryoutubeinstagramperiscope
Takip edin habersiz kalmayın…

MUSTAFA KIRLAK – ORDU OLAY

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.