Orduspor.Net

Orduspordan 4 Bomba Transfer

orduspor-transfer

Orduspor Kadın Basketbol Takımı, transferde bombaları patlatmaya devam ediyor. Potanın Menekşeleri, son olarak Süreyya Yasemin Atınç, Sümeyya Özcan, Serenay Gölbaşı ve Gökçe Çapar’ı renklerine bağlayarak gücüne güç kattı.

Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nin başlamasına kısa bir süre kala transfer çalışmasında sona gelen Potanın Menekşeleri, 4 oyuncuyu daha renklerine bağladı.

Transferler şu şekilde:

Süreyya Yasemin Atınç

Pivot mevkinde oynayan 31 yaşındaki Süreyya Yasemin Atınç, geçtiğimiz sezon 2.Lig ekiplerinden Mersin Üniversitesi’nde mücadele etti. 15 müsabakaya çıkan tecrübeli oyuncu, 71. dakika, 3.5 sayı ve2.5 ribaund ortalamaları tutturdu.

Sümeyya Özcan

19 yaşındaki oyun kurucu Sümeyya Özcan, Antrenör Hakan Yiğit’in elinde yetişmiş bir oyuncu. Genç gard, 2014-2015 sezonunda 2.Lig ekiplerinden Urla Belediye’de 22 maça çıkarken, 17.6 dakika, 3.5 sayı ve 2.9 asist ortalamalarıyla oynadı.  Geçtiğimiz sezon ise Hakan hocanın çalıştırdığı Urla Pera’da mücadele etti.

Gökçe Çapar

Geçtiğimiz sezon Berker’da başlayan ve ligi Samsun 55 Gençlik’te tamamlayan 24 yaşındaki Gökçe Çapar, oynadığı 17 karşılaşmada 12.8 dakika, 2.6 sayı ortalaması tutturdu.

Serenay Gölbaşı

20 yaşındaki basketbolcu geçtiğimiz sezon Ferko Ilgaz M.R. Kastamonu Basketbol Takımında forma giydi.  6 maçta 14.8 dakika ve 4.5 sayı ortalamaların tutturdu.

“İyi oyuncular transfer ettik”

Transfer çalışmaları hakkında da bilgilendirmeler yapan Yiğit; “İmza aşamasında iki tane oyuncumuz var. Onlarla imzalayacağız. Yıllarca Süper Lig’de oynamış Süreyya Yasemin Atınç’ı kadromuza kattık. İki tane 4 numara pozisyonunda oyuncumuz eksik. Onları da bitirdik sayılır. Bunlarda iyi oyuncular. Tuğçe Kanat ve Doğa Comba ile imzaladık. Bunların ikisi de ligin kaliteli oyuncularından. Yine benim yetiştirdiğim gard Sümeyya Özcan ile anlaştık. Yine Gökçe Çapar’ı kadromuza kattık. Bir de Serenay Gölbaşı’nı kadromuza kattık. Açı Lisesi’nden de genç oyuncularımızda var. İyi oyuncular transfer ettik” diye konuştu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

YORUM GÖNDER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hd film izle
.